bełchatów. wielkanoc

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Będzie świąteczna pomoc dla potrzebujących. W jakiej formie?

2020-04-07 12:49

Tradycji musi stać się zadość. Magistrat w Bełchatowie po raz kolejny zorganizuje Miejskie Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących. Tym razem, z wiadomych względów, jego formuła będzie inna niż w latach poprzednich.

Ze względu na panującą epidemię koronawirusa, zamiast tradycyjnego spotkania przy wielkanocnym stole, magistrat przekaże osobom najbardziej potrzebującym świąteczne paczki z żywnością. Przygotują je i dostarczą druhowie bełchatowskiej OSP.

- Zbliżające się Święta Wielkanocne z pewnością będą inne niż dotychczas. Chociaż nie możemy spotkać się przy miejskim świątecznym stole, nie zostawiamy osób samotnych, ubogich i potrzebujących bez wsparcia. Trafią do nich świąteczne paczki, które przygotowujemy wspólnie z druhami OSP Bełchatów – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Paczki pełne świątecznych pyszności

Formuła tegorocznego śniadania wielkanocnego będzie inna, ale co najważniejsze - menu tej uczty nie będzie się różnić od poprzednich edycji. Z produktów, które znajdą się w każdej z paczek, bełchatowianie będą mogli przygotować sobie tradycyjne świąteczne potrawy.

- Nie zabraknie tego, co podczas Wielkanocy powinno znaleźć się na stole. Będą więc jajka, wędliny, w tym kiełbasa biała i podsuszana, pieczone roladki, pasztety, sałatka warzywna, a także pieczywo – wymienia Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Żywność będzie rozwożona w najbliższą sobotę. Do najbardziej potrzebujących bełchatowian trafi ok 100 paczek.