puszka z datkami

i

Autor: mat. policji

Bełchatów. Ukradł puszkę z datkami na WOŚP! Zatrzymał go właściciel sklepu

2022-01-13 13:56

37-letni mieszkaniec Bełchatowa odpowie za kradzież stojącej na sklepowej ladzie puszki z datkami na WOŚP. Grozi mu do 5 lat więzienia. Sprawcę kradzieży zatrzymał właściciel sklepu.

Do kradzieży puszki doszło w we wtorek późnym wieczorem w sklepie przy ul. Olsztyńskiej w Bełchatowie.

Jak przekazała rzeczniczka bełchatowskiej policji nadkom. Iwona Kaszewska, złodziej wykorzystując nieuwagę ekspedientki, która na chwilę wyszła na zaplecze, wbiegł do sklepu i zabrał puszkę z datkami na WOŚP. Było w niej ok. 600 zł.

"Pracownica sklepu widząc uciekającego złodzieja zapamiętała jego wygląd. O całej sytuacji powiadomiła swojego pracodawcę. Właściciel sklepu w drodze na miejsce kradzieży rozpoznał podejrzewanego, który wychodził ze sklepu monopolowego przy ulicy 1-go Maja. Natychmiast zareagował, ujął amatora cudzej własności i przekazał go w ręce policji" – wyjaśniła rzeczniczka.

Zatrzymany 37-latek był pod wpływem alkoholu. Jak przyznał, pieniądze wydał na alkohol, a puszkę wyrzucił do kosza na śmieci.

Mężczyzna był notowany wcześniej za inne przestępstwa. Usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat więzienia. Tym razem odpowie on w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO