bełchatów z dowozem

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Bełchatów z dowozem - nowa społeczna akcja. Na czym polega?

2020-03-20 16:17

Już ponad 700 osób dołączyło do społecznościowej grupy "Bełchatów z dowozem". Pomysłodawcą tej akcji jest PGE Giganty Mocy. Główną ideą tego projektu jest przepływ informacji między mieszkańcami, ale też wspieranie rozwoju lokalnych przedsiębiorców w tym trudnym okresie.

Po tym jak w Polsce wprowadzano stan zagrożenia epidemicznego wiele osób i instytucji ruszyło z różnego rodzaju akcjami społecznymi.
Nie inaczej jest w Bełchatowie. Schronisko dla bezdomnych zwierząt szuka chętnych, którzy wspomogą osoby poddane kwarantannie posiadające czworonogi. Chodzi o tymczasowe przygarnięcie takiego pupila lub wyprowadzanie go na spacer. Z kolei harcerze wraz z miejskimi strażnikami ruszyli z pomocą dla seniorów i dostarczają im niezbędne zakupy. Do tej pory z takiego wsparcia skorzystało już kilkanaście osób.

Ze społeczną akcją ruszyły też bełchatowskie Giganty Mocy. Facebookowa grupa "Bełchatów z dowozem" jest miejscem, w którym można dzielić się informacjami dotyczącymi udostępniania usług na terenie Bełchatowa z dowozem do domu. Swoje oferty mogą publikować zarówno restauratorzy, usługodawcy jak i sprzedawcy.
Pomysłodawcy akcji zachęcają też, aby przyłączyły się do niej osoby, które świadczą usługi on-line. Dotyczy to zarówno prowadzenia kursów on-line, jak i usług wykonywanych zdalnie.

Akcja ma nie tylko służyć bełchatowianom, ale też wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Im więcej osób dołączy do grupy i będzie się aktywnie udzielać, tym większy będzie przepływ informacji. Z korzyścią dla każdego.

Grupa jest otwarta i w każdej chwili można do niej dołączyć klikając "Dołącz do tej grupy". Ogłoszenia zamieszczamy jak zwykłe posty.