Bełchatowianie zaprezentowali swój najnowszy film. Pracowali nad nim 11 lat!

i

Autor: Fot. Zbigniew Ptaszek

Bełchatowianie zaprezentowali swój najnowszy film. Pracowali nad nim 11 lat! [AUDIO]

2021-08-31 11:52

Przez 11 lat pracowali nad animacją, która trwa… 12 minut. Mowa o Ferajnie Filmowej KaPoK z Bełchatowa, która oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy film w animacji poklatkowej pd tytułem „C’est la vie”. Jak powstawał? O czym opowiada? Jak ten niezwykły film odebrali pierwsi widzowie? Więcej szczegółów w tym artykule.

Za nami niecodzienne wydarzenie w bełchatowskim kinie Kultura. Po 11 latach pracy nad filmem Ferajna Filmowa KaPoK z Bełchatowa nareszcie oficjalnie zaprezentowała swoją produkcję animowaną pt. "C'est La Vie". 12-minutowy film, wykonany w animacji poklatkowej, opowiada o trudnych, życiowych wyborach. Produkcję cechuje niekonwencjonalne spojrzenie na poważne życiowe sprawy oraz odrealniona, animowana oprawa.

Pokazowi filmu towarzyszył też kilkunastominutowy 'making of', dzięki czemu widzowie mogli zobaczyć jak film powstawał "od kuchni". Z kolei po samym sensie w kinie Kultura odbyło się spotkanie z jego twórcami. Pytań nie było końca, co zaskoczyło nawet KaPoK-a. Nie ma co ukrywać, że animacja poklatkowa to niszowy gatunek spośród technik artystycznych. Ale bełchatowska publika nie zawiodła. Kto nie był, niech żałuje!

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Premiera najnowszego filmu Ferajny Filmowej KaPoK. Posłuchaj wypowiedzi twórców oraz widowni

Film "C'est La Vie" rozpocznie teraz podróż po Polsce i być może za granicą. Jego twórcy liczą, że zagości na wielu cenionych festiwalach. Kto wie, może przebije sukces ich poprzedniej produkcji. Film "Pipeta", który powstał w 2010 roku, zdobył wiele laurów na rożnych festiwalach.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?
Świętokrzyskie: 18 latek za kółkiem jechał wprost na rowerzystki