Bełchatowianin znalazł kartę i ruszył na zakupy. Grozi mu do 10 lat więzienia

i

Autor: Pixabay

Bełchatowianin znalazł kartę i ruszył na zakupy. Grozi mu do 10 lat więzienia

2024-04-19 22:21

Znalazł kartę bankomatową i migiem ruszył na zakupy. Mowa o 63-latku z Bełchatowa, który usłyszał łącznie 6 zarzutów. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

Wieczorem, 22 lutego do bełchatowskiej komendy zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła o włamaniu się na jej konto bankowe. Policjanci dowiedzieli się od zgłaszającej, że utraciła swoją kartę płatniczą robiąc zakupy w miejscowej galerii. Kiedy zorientowała się o jej zagubieniu sprawdziła transakcje płatnicze na swoim koncie. Okazało się wówczas, że nieznana osoba, przy użyciu jej karty, kilkakrotnie płaciła za swoje zakupy w różnych sklepach.

- Praca policjantów z wydziału kryminalnego doprowadziła do ustalenia osoby, która posługiwała się utraconą kartą. Policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę już następnego dnia. Okazał się nim 63-letni mieszkaniec Bełchatowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał on łącznie sześć zarzutów, w tym zarzut przywłaszczenia znalezionej karty bankomatowej oraz zarzuty włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy - mówi Iwona Kaszewska, rzecznik KPP w Bełchatowie.

Za popełnione czyny podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy minimalne wynagrodzenie jest na odpowiednim poziomie?
Założył kominiarkę i sterroryzował sprzedawczynię. Raz poszło gładko, więc spróbował po raz kolejny