Bełchatowskie lodowisko zmieniło się w rolkowisko. Nowa atrakcja już gotowa! Kiedy ruszy?

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Bełchatowskie lodowisko zmieniło się w rolkowisko. Nowa atrakcja już gotowa! Kiedy ruszy?

2021-02-25 17:00

Zimą służy łyżwiarzom, a wiosną i latem skorzystają z niego rolkarze. Mowa o miejskim lodowisku w Bełchatowie, które będzie kusić także fanów jazdy na rolkach i wrotkach. Obiekt przy ulicy Edwardów ma być dla nich dostępny już wiosną. To pierwsze rolkowisko w Bełchatowie. Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

Rolkowisko powstało na terenie lodowiska miejskiego. Aby można było je uruchomić konieczne było dostosowanie ślizgawki do potrzeb nowego obiektu.

W ramach modernizacji lodowiska wymienione zostało podłoże na betonową, bezdylatacyjną, wykonaną jednoetapowo płytę mroźni. Zmodernizowane zostało orurowanie służące do mrożenia lodowiska. Wstawiono także nowe i wyższe bandy, które posiadają nowe zabezpieczenie w formie siatek, czyli krążkochwytów i przegród z plexi – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Wspomniane prace kosztowały miasto nieco ponad 600 tys. zł.

To pierwszy tego typu obiekt w Bełchatowie. Pomysł na uruchomienie rolkowiska mieli sami mieszkańcy, którzy do siódmej edycji budżetu obywatelskiego zgłosili projekt pod nazwą: przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim. W głosowaniu zajął on trzecie miejsce. Kiedy okazało się, że dwa zwycięskie zadania w sumie kosztować będą mniej niż przeznaczona dla projektów twardych kwota, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że miasto zrealizuje częściowo także to zadanie.

- Staraliśmy się wygospodarować z miejskiego budżetu jak najwięcej środków na tę inwestycję. Chcieliśmy bowiem, aby pierwszy etap modernizacji lodowiska, objął wszystkie niezbędne prace do uruchomienia rolkowiska – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Miejskie Centrum Sportu chciałoby otworzyć rolkowisko już wiosną. Wszystko zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy odważyłbyś/odważyłabyś się na ślub z nieznaną dotąd osobą?
Ostrówek. Niebezpieczne wyprzedzanie na DK 8 nagrał nieoznakowany radiowóz