Bez wahadła i utrudnień. Koniec remontu drogi na wylotówce z Bełchatowa

i

Autor: ZDW w Łodzi

Bez wahadła i utrudnień. Koniec remontu drogi na "wylotówce" z Bełchatowa

2021-12-31 14:16

Dobre wiadomości dla kierowców. Zniknęło wahadło na „wylotówce” z Bełchatowa w kierunku Zelowa. Półkilometrowy odcinek ulicy Czaplinieckiej jest już wyremontowany. Prace kosztowały ponad 3,5 mln złotych.

Drogowcy zakończyli w tym tygodniu inwestycję w ciągu drogi wojewódzkiej nr 484 w Bełchatowie. Chodzi o odcinek będący dojazdem do bełchatowskiej strefy przemysłowej B2. 

- Inwestycji poddano pół kilometra ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie wraz z wymianą konstrukcji jezdni, rozbudową skrzyżowania z drogą powiatową, budową skrzyżowania z droga gminną. Powstały również nowe zjazdy, przepust, odwodnienie, oświetlenie drogi oraz fragment ścieżki rowerowej - informuje Marcin Nowicki, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

Wartość robót to 3,6 mln zł. ZDW w Łodzi zrealizował tę inwestycję we współpracy z miastem Bełchatów. Jest to pierwszy etap większej rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów.

- Kolejne prace planowane są od 2023 roku - dodaje Marcin Nowicki. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy będziesz strzelał fajerwerkami na Sylwestra?
Nowy radiowóz dolnośląskich policjantów ma być postrachem piratów drogowych