Biały puch, kłopoty kierowców, policyjne intwerwencje. Po pierwszych opadach śniegu na drogach nie było spokojnie

i

Autor: Pixabay

Biały puch, kłopoty kierowców, policyjne interwencje. Po pierwszych opadach śniegu na drogach nie było spokojnie

2020-12-11 16:00

Sypnęło śniegiem i bełchatowska policja od razu musiała zakasać rękawy i częściej wyjeżdżać do zdarzeń drogowych. W czwartek interweniowała przy 7 kolizjach na terenie powiatu bełchatowskiego. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Nie wiemy, czy pierwsze opady śniegu zaskoczyły bardziej drogowców czy kierowców, ale faktem jest, że wczoraj w godzinach popołudniowych w Bełchatowie i okolicach doszło do 7 kolizji drogowych. Dwa najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce poza terenem miasta.

- O godzinie 17.25 policjanci byli wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kurówku Prądzewskim w gminie Rusiec. Kierująca toyotą nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, wpadła w poślizg i uderzyła w drzewo - informują bełchatowscy policjanci.

Z kolei po godzinie 19 mundurowi pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Wólce Łękawskiej.

- Kierowca BMW również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował - dodają funkcjonariusze KPP Bełchatów.

Na szczęście w tych zdarzeniach nikt nie odniósł obrażeń.

Policja apeluje, włączmy wyobraźnię!

Warunki na drogach zmieniły się diametralnie, dlatego stróże prawa przypominają i apelują, aby zwiększyć czujność za kierownicą, a przede wszystkim zdjąć nogę z gazu. O czym jeszcze warto pamiętać?

- prędkość dostosujmy do warunków pogodowych, pamiętając że, nie zawsze ta dopuszczalna, będzie prędkością bezpieczną, szczególnie w sytuacji, gdy jezdnia będzie oblodzona i śliska,

- zachowajmy bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, która pozwoli nam w porę zareagować i zahamować w razie potrzeby,

- nie hamujmy gwałtownie oraz nie wykonujmy gwałtownych manewrów, gdyż łatwo wtedy wpaść w poślizg,

- zachowajmy ostrożność i czujność w momencie zbliżania się do przejść dla pieszych, przewidując, że w każdej chwili na jezdnie może wtargnąć pieszy

- przewidujmy zagrożenie kiedy jedziemy w terenie niezabudowanym, w rejonach lasów, łąk lub zbiorników wodnych, na lukach dróg - w tych rejonach droga przeważnie jest śliska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Twojej okolicy!

Sonda
Czy pomógłbyś policji, gdybyś rozpoznał poszukiwanego przestępcę?
Łódzki sklepikarz po 34 latach musi zamknąć swój sklep