Ceny paliw lecą w dół! Sprawdź, w których województwach jest najtaniej

i

Autor: Pixabay.com

Ceny paliwa

Ceny paliw lecą w dół! Sprawdź, w których województwach jest najtaniej

2024-02-29 11:44

Czy obserwujemy początek końca drożyzny na stacjach benzynowych. Ciężko stwierdzić, ale na pewno ceny zaczęły lekko spadać. Analitycy zwracają uwagę, w których województwach jest najtaniej, a gdzie najdrożej.

Kierowcy w końcu odetchną z ulgą. Zauważamy spadki cen paliw. Analitycy e-petrol wskazują, że przez ostatni tydzień LPG i benzyna Pb95 potaniały o 4 grosze. Teraz kosztują kolejno 2,90 zł/l i 6,43 zł/l, o czym informuje businessinsider.com.pl. Portal informuje, że zauważono również spadek diesla, który średnio kosztuje o 3 grosze mniej.

Analitycy zwrócili uwagę, że za Pb95 i ON kierowcy najmniej płacą w województwie łódzkim. Średnio płacą oni kolejno 6,36 i 6,59 zł za litr paliwa. Za benzynę tyle samo płaci się w Wielkopolsce. LPG jest najtańsze w woj. Świętokrzyskim i kosztuje 2,78 zł.

W najgorszej sytuacji są kierowcy z Mazowsza, ponieważ w tym regionie paliwa są najdroższe w Polsce. Za litr Pb95 i ON należy średnio zapłacić 6,56 i 6,79 zł. Diesel tyle samo kosztuje na Lubelszczyźnie. Za to gaz jest najdroższy w woj. lubuskim i kosztuje średnio 2,98 zł za litr.

Są znani na całym świecie! To najwybitniejsze osoby pochodzące z woj. łódzkiego [GALERIA]

W PRL były hitem. Mozaiki wracają do łask