UFO

i

Autor: Pixabay/Pexels

Wyjaśnią zagadkę?

Ci wojskowi widzieli UFO?! Będą zeznawać przed specjalną komisją. "Biurokraci od dekad ukrywają te informacje"

2023-07-26 8:22

Poznamy prawdę o UFO? Już w środę, 26 lipca, przed komisją nadzoru i odpowiedzialności Izby Reprezentantów USA, zeznawać będzie trzech byłych wojskowych. Każdy z nich twierdzi, że widzieli niezidentyfikowane obiekty latające, a rząd USA zataja informacje dotyczące tego fenomenu.

Kto będzie zeznawał na specjalnym posiedzeniu?

Jednym z byłych wojskowych, którzy staną przed komisją jest David Grusch. To były urzędnik amerykańskiego wywiadu, który uważa, że rząd USA nadzoruje nielegalny, trwający od dekad program pozyskiwania technologii z pojazdów UFO - informuje portal The Hill.

Przed kongresmenami wystąpi też były dowódca lotnictwa amerykańskiej marynarki wojennej David Fravor, który w 2004 r. zaobserwował u zachodnich wybrzeży USA obiekt latający poruszający się w sposób sprzeczny z prawami fizyki.

Trzecim przesłuchiwanym będzie były pilot lotnictwa morskiego Ryan Graves, który również twierdzi, że widział niezidentyfikowane obiekty latające.

- Biurokraci z Pentagonu i Waszyngtonu od dekad ukrywają te informacje, a my w końcu rzucimy na nie nieco światła. Przedstawiamy wiarygodnych świadków, którzy mogą złożyć publiczne zeznania, ponieważ Amerykanie zasługują na prawdę. Koniec z tuszowaniem - przekazał republikański kongresmen Tim Burchett w zapowiedzi przesłuchania.

Celem spotkania będzie "zwrócenie uwagi na wysiłki legislatywy dotyczące przejrzystości na temat UAP (niezidentyfikowane zjawiska anomalne) i zażądanie od rządu federalnego dostarczenia amerykańskim obywatelom informacji o potencjalnych zagrożeniach bezpieczeństwa publicznego i narodowego" - zaznaczono w informacji na stronie Izby Reprezentantów.

Amerykańska administracja używa obecnie terminu UAP, który zastąpił poprzedni termin UFO (niezidentyfikowane obiekty latające). Nie ma absolutnie żadnych przekonujących dowodów, łączących niewyjaśnione zjawiska z życiem pozaziemskim - mówił w czerwcu br. wiceszef NASA Dan Evans podczas publicznego spotkania powołanego przez Agencję niezależnego zespołu ds. UAP. Członkowie panelu podkreślili również konieczność ścisłego i naukowego badania niewyjaśnionych zjawisk powietrznych.

Pod Bydgoszczą spadł obiekt wojskowy. Na miejscu wojsko i policja