Trzech Króli 2021: Czy Orszak wyjdzie na ulice Bełchatowa? Jak będzie wyglądać świętowanie?

i

Autor: UM Bełchatów/ archiwum Trzech Króli 2021: Czy Orszak wyjdzie na ulice Bełchatowa? Jak będzie wyglądać świętowanie?

Co z Orszakiem Trzech Króli w Bełchatowie? Decyzja już zapadła

2020-12-30 17:40

Trwają przygotowania do obchodów Święta Trzech Króli. Orszak 2021, ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, będzie miał inny charakter niż zazwyczaj. W Bełchatowie zamiast barwnego korowodu, będzie symboliczny przejazd trzech króli.

6 stycznia obchodzimy Święto Trzech Króli, zwyczajowo tego dna na ulicach polskich miast i miasteczek pojawiały się barwne korowody kolędników. Nadchodzące świętowanie będzie jednak odmienne, wszystko przez pandemię koronawirusa i obostrzenia z nią związane. Rozśpiewane Orszaki nie wyjdą, ale organizatorzy chcąc celebrować święto, proponują skromniejsze uroczystości.

Jak to będzie wyglądało w Bełchatowie? Zamiast uroczystego korowodu, na ulice wyjdą tylko królowie, którzy w asyście policji i straży miejskiej przejadą przez centrum Bełchatowa.

- Nie będzie tradycyjnego orszaku, tylko taki mini orszak. Królowie muszą dotrzeć do miejsca pokłonu, więc będzie taki uroczysty przejazd trzech króli na powozie - mówi jedna z organizatorek tego wydarzenia Ewa Skorupa. Kacper, Melchior i Baltazar przejadą ulicami Bełchatowa 6 stycznia w godz. 14-15.

Mini orszak będzie połączony z mszą św. i koncertem kolęd. Dla tych, którzy nie wejdą do kościoła organizatorzy szykują transmisję online.

Na tym jednak nie koniec, bo przygotowano też inne, mniejsze wydarzenia. 2 i 3 stycznia na terenie miasta zaplanowano tzw. spacery orszakowe, które w założeniach będą przypominać grę miejską skierowaną głównie do rodzin.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy Urząd Stanu Cywilnego powinien wydać zgodę na nazwanie dziecka imieniem "Sosnowiec"?
Naukowcy z AGH stworzyli nietypowy rower dla... górników