Co z wodą w wodociągu w Ławach? Sanepid w Bełchatowie podał najnowsze wyniki!

i

Autor: Pixabay

Co z wodą z wodociągu w Ławach? Sanepid w Bełchatowie podał najnowsze wyniki!

2021-09-09 16:38

Sanepid w Bełchatowie wydał komunikat, że woda z wodociągu w Ławach nadaje się już do spożycia. Od blisko tygodnia mieszkańcy kilkunastu miejscowości w gminie Bełchatów nie mogli korzystać z bieżącej wody, bo była skażona bakterią z grupy coli.

Jak informuje sanepid najnowsze wyniki nie wykazały zanieczyszczeń, w związku z tym wodę można już spożywać bez ograniczeń. Woda w dalszym ciągu poddawana jest dezynfekcji, a kolejne próbki do badań mają być pobrane w przyszłym tygodniu. Działania podjęła też gmina Bełchatów.

- Chcemy uniknąć w przyszłości tego typu zdarzeń, dlatego chlorowanie wody na tym ujęciu będzie odbywać się w sposób ciągły - mówi zastępca wójta Damian Marczewski.

Skażenie wody w tym ujęciu wystąpiło dwa razy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Za każdym razem mieszkańcy mogli korzystać z podstawionych beczkowozów. Z kolei strażacy ochotnicy rozwozili wodę w butelkach. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy uważasz, że zadanie z napisaniem SMS do Jana Pawła jest niestosowne?
Kulisy meczu Polska - Anglia. To było szaleństwo! | Futbologia