Czas na wielkie sprzątanie Rakówki i Widawki. Zgłosiło się 400 chętnych!

i

Autor: operacjarzeka.pl

Czas na wielkie sprzątanie Rakówki i Widawki. Zgłosiło się kilkuset chętnych!

2024-03-15 8:43

Wiosna za pasem, więc tradycyjnie operacja "Czysta Rzeka" mobilizuje społeczność z całego kraju do porządków na łonie natury. Tak będzie też w Bełchatowie i okolicach. 17 marca odbędzie się wielkie sprzątanie Rakówki oraz Widawki. Każdy może do tej akcji dołączyć.

Od marca do końca maja potrwa operacja "Czysta rzeka". To już 6. edycja ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek. Włączają się do niej również mieszkańcy Bełchatowa i okolic, którzy w najbliższą niedzielę, 17 marca będą porządkować brzegi Rakówki oraz Widawki.

Rejestracja uczestników trwała do 10 marca. Do porządkowania Rakówki zapisało się 140 chętnych, z kolei Widawkę chce sprzątać ponad 250 osób. Liczba uczestników może być jeszcze większa, bo akcja jest otwarta.

- Oczywiście można też do nas dołączyć w dniu akcji. Będzie nas całkiem sporo, więc na pewno to ogarniemy i wyciągniemy sporo śmieci - mówi Sebastian Orłowski, lokalny społecznik, który na kajaku będzie zbierał śmieci w Widawce. Na tej rzece akcja odbędzie się na odcinku aż 45 kilometrów - od Góry Kamieńsk do Ruśca. 

Szczegóły tych akcji znajdują się na stronie operacjarzeka.pl. Wystarczy kliknąć zakładkę 'dołącz do akcji' i znaleźć rzekę, którą chcemy posprzątać.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy żołnierze powinni mieć wyższe wynagrodzenie?
O włos od tragedii. Pieszy stanął i podniósł rękę, a kierowca pędził po pasach