Czujny nos policjantów z Bełchatowa. W dwa dni złapali aż pięciu poszukiwanych

i

Autor: KPP Bełchatów

Czujny nos policjantów z Bełchatowa. W dwa dni złapali aż pięciu poszukiwanych

2023-07-10 6:57

Jednym z ważnych zadań policjantów w codziennej służbie jest zatrzymywanie osób poszukiwanych ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości. W ręce policjantów poszukiwani trafiają praktycznie każdego dnia. W przeróżnych okolicznościach. Serię zatrzymań zanotowali właśnie mundurowi z Bełchatowa.

Jedni zatrzymywani są w miejscach zamieszkania, inni "wpadają" w różnych sytuacjach podczas legitymowania i przeprowadzanych interwencji, kolejni zatrzymywani są w wyniku szeregu policyjnych czynności.

Tylko w ciągu dwóch dni mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie zatrzymali 5 osób poszukiwanych. Wszyscy mieli wcześniejszy konflikt z prawem i ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości.

• Pierwsze zatrzymanie miało miejsce w piątek, 7 lipca 2023 roku, o godzinie 17.40. Mężczyznę w wieku 32-lat, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim do odbycia kary pozbawienia wolności, policjanci namierzyli i zatrzymali w jego mieszkaniu na terenie gminy Drużbce.

• Tego samego dnia o godzinie 20.30 na ulicy Częstochowskiej w Szczercowie stróże prawa namierzyli kolejną osobę ukrywającą się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna na widok zatrzymującego się radiowozu zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali go chwile później po pieszym pościgu. 32-latek był agresywny i nie stosował się do wydawanych poleceń. Szybko jednak trafił do policyjnej celi. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bełchatowie do odbycia kary pozbawienia wolności.

• Kolejnego dnia, w sobotę 8 lipca 2023 roku, o godzinie 14.00 funkcjonariusze namierzyli 33-letniego bełchatowianina, którego zatrzymali w jego miejscu zamieszkania. Był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bełchatowie do odbycia kary zastępczej 25 dni aresztu za niezapłaconą grzywnę.

• Godzinę później policjanci z bełchatowskiej patrolówki zatrzymali 38-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów kiedy odpoczywał w okolicy dworca. Policjanci patrolując ulicę Czapliniecką zwrócili uwagę na mężczyznę leżącego na ławce. Kiedy go wylegitymowali okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Płońsku do odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

• W sobotę 8 lipca 2023 roku, o godzinie 23.00 policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali kolejną osobę, poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Bełchatowie. 45-latek został zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa kradzieży.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Korzystasz z miejskich kąpielisk?
Dramatyczny telefon 5-letniej Lenki, aż ściska w gardle. „Mama się nie rusza”