Darmowa żywność dla potrzebujących bełchatowian. Kto może z niej skorzystać?

i

Autor: Pixabay

Darmowa żywność dla potrzebujących bełchatowian. Kto może z niej skorzystać?

2023-02-17 11:47

Potrzebujesz wsparcia żywieniowego? Zgłoś się do MOPS-u w Bełchatowie. Trwają zapisy chętnych do skorzystania z bezpłatnej pomocy w ramach Banku Żywności. Kto może liczyć na takie wsparcie? Więcej szczegółów w tym artykule.

Trwają zapisy chętnych do skorzystania z bezpłatnej pomocy w ramach Banku Żywności. O przyznaniu wsparcia decyduje kryterium dochodowe. Na zgłoszenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka do 9 marca.

W ramach Banku Żywności można otrzymać różne produkty spożywcze. Przeważnie jest to makaron jajeczny, mleko, a także cukier, olej, szynka wieprzowa i powidła śliwkowe. Produkty są wysokiej jakości i mają długi termin ważności.

- Myślę, że jest to znaczący wkład do domowego budżetu w formie oszczędności, bo zwyczajnie tych produktów nie trzeba będzie już kupować. Dlatego też zachęcam bełchatowian, którzy potrzebują takiego wsparcia, do skorzystania z oferowanej przez nas pomocy - mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Bełchatowa.

Program pomocy żywnościowej, który miasto realizuje od 2015 roku, jest skierowany nie tylko dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa, którzy spełniają kryterium dochodowe. W przypadku osób samotnych miesięczny dochód nie może przekroczyć 1 707,20 zł, zaś dla rodzin - 1 320 zł na osobę. Dodatkowo ze wsparcia mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Bełchatowie.

Osoby chcące skorzystać z pomocy mogą do 9 marca zgłaszać się do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Staszica 18 w Bełchatowie. Więcej informacji w MOPS-ie pod numerem tel. 44 635 51 00.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Masz męża/żonę?
Ogromny byk urwał się z łańcucha i spacerował przed kościołem. Uciekł z transportu do rzeźni