37-latek z Bełchatowa pędził jak szalony! W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 73 km/h

i

Autor: KPP Bełchatów

37-latek z Bełchatowa pędził jak szalony! W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 73 km/h

2023-02-16 12:20

Szybka jazda kosztuje. Przekonał się o tym pewien 37-latek, który w miejscowości Kałduny pod Bełchatowem jechał z prędkością 143 km/h. Ty samym bełchatowianin przekroczył dozwoloną prędkość aż o 73 km/h. Słono za to zapłaci.

15 lutego policjanci z bełchatowskiej drogówki kontrolując prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, na drodze powiatowej 485, w obszarze niezabudowanym w miejscowości Kałduny, zmierzyli prędkość między innymi samochodu marki Mazda. Okazało się, że kierujący tym pojazdem 37-latek, mieszkaniec Bełchatowa, jechał z prędkością 143 km/h.

- W ten sposób przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość aż o 73 km/h. Mężczyzna, zgodnie z taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych - informuje bełchatowska policja. 

Mundurowi apelują o ostrożną jazdę zgodną z przepisami.

Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością stwarzamy niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania oraz mniejsza szansa na właściwą, bezpieczną reakcję w momencie zagrożenia, czy pojawienia się na drodze przeszkody - dodają funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy dostałeś kiedyś blokadę na koło za złe parkowanie?
Ukradł busa kolarzom. Szalony policyjny pościg pod Jelenią Górą