Diabły, anioły i wiele innych postaci w centrum Bełchatowa. Ulica miasta przeszedł barwny korowód [AUDIO]

i

Autor: RR

Diabły, anioły i wiele innych postaci w centrum Bełchatowa. Ulicami miasta przeszedł barwny korowód [AUDIO]

2024-02-13 14:37

W Bełchatowie tradycji stało się zadość. Wraz z końcem karnawału ulicami miasta przeszedł liczny i barwny korowód ostatkowy. Jak co roku nie zawiedli uczniowie bełchatowskich szkół, którzy przebrali się za różne postaci. W wesołym korowodzie wzięło udział blisko 200 uczestników.

Diabły, anioły, wróżki, czarownice i jeszcze wiele innych postaci wyjętych z baśni...Na ich czele potężny, roztańczony niedźwiedź, kolędnik z gwiazdą i przekupka częstująca przechodniów pączkami - w Bełchatowie tradycji stało się zadość. Ulicami miasta przeszedł dziś barwny i wesoły korowód ostatkowy liczący blisko 200 osób, główniedzieci i młodzież.

Uczestnicy korowodu częstowali napotkanych mieszkańców pączkami, odwiedzili też miejscowe urzędy i jednostki kultury.

- Zawsze jesteśmy tam mile widziani, a dzieci dostają coś słodkiego - mówi Magda Marciniak z Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Koniec karnawału w Bełchatowie nieodłącznie kojarzy się z orszakiem pełnym przebierańców na ulicach miasta. Tradycja sięga już 20 lat. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Korowód ostatkowy na ulicach Bełchatowa. Posłuchaj wypowiedzi uczestników orszaku

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy lubisz podróżować po Polsce i poznawać nowe miejsca?
"Poszukiwany, poszukiwana" po złotoryjsku. Okradał Biedronkę w przebraniu kobiety