Diler wpadł z narkotykami. Z domu zrobił miejsce spotkań do palenia marihuany

i

Autor: Pixabay

Diler wpadł z narkotykami. Z domu zrobił miejsce spotkań do palenia marihuany

2020-11-30 15:36

Funkcjonariusze z Bełchatowa zabezpieczyli blisko 150 gramów amfetaminy i marihuany. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 27 i 20 lat, którzy odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Grozi im do 3 lat więzienia.

Policjanci z Bełchatowa wpadli na trop 27-latka, który może zajmować się narkotykowym procederem. Dodatkowo ustalili, że w jego miejscu zamieszkania zbierają się osoby, które podczas spotkań palą marihuanę. 27 listopada w godzinach wieczornych kryminalni odwiedzili mężczyznę.

- Już kiedy weszli na teren posesji wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Najpierw wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn, którzy chcieli wsiąść do czarnego bmw. Kiedy ich skontrolowali w kieszeni 20-latka znaleźli dilerkę z amfetaminą - informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Następnie stróże prawa ruszyli do pomieszczenia gospodarczego z którego dobiegały rozmowy. Zastali tam trzech mężczyzn, którzy na widok nieoczekiwanych "gości" zaczęli się nerwowo zachowywać.

- W wyniku przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 93 gramy amfetaminy, 38 gramów marihuany oraz wagę elektroniczną. Narkotyki były częściowo poporcjowane i pochowane w różnych zakamarkach pomieszczenia. 27-letni gospodarz początkowo wszystkiemu zaprzeczał, jednak kiedy policjanci odnaleźli i przejęli zakazany towar podejrzewany tłumaczył, że marihuana i amfetamina są jego własnością - dodają bełchatowscy funkcjonariusze.

W sprawie dotychczas zarzut posiadania środków odurzających usłyszał 27-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego oraz 20-letni mieszkaniec gminy Bełchatów. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z wydziału śledczego KPP Bełchatów.

Zgadnij kim jestem

Pytanie 1 z 6
Mój tata stworzył koszulki, które miały pojednać ludzi. A oni się wkurzyli! Demokraci piszą mi, że republikanie łamią prawa człowieka. Zamiast pokoju wywołałam ogromną burzę! Kim jestem?
Tak będzie wyglądał pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina