Do Bełchatowa dotarło ponad 40 ton żywności. Kto ją otrzyma?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Do Bełchatowa dotarło ponad 40 ton żywności. Kto ją otrzyma?

2022-05-19 16:16

Do Bełchatowa dotarły pierwsze transporty żywności dla najbardziej potrzebujących. Wsparcie otrzymają zakwalifikowani przez MOPS bełchatowianie, a także przebywający w naszym mieście uchodźcy z Ukrainy. W sumie ponad 3 tys. osób. To już kolejna odsłona akcji, którą miasto i MOPS od lat prowadzą wspólnie z łódzkim Bankiem Żywności.

W trzech transportach do Bełchatowa dotarły blisko 43 tony podstawowych artykułów spożywczych. Wśród nich groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, mleko UHT, powidła śliwkowe, szynka drobiowa i szynka wieprzowa. To właśnie produkty znajdują się w każdej paczce, jakie wydawane są właśnie w ramach Banku Żywności. Co ważne, wszystkie mają nieco dłuższy termin przydatności. Dzięki temu potrzebujący będą mogli z nich skorzystać w odpowiednim dla siebie czasie.

Pomoc żywnościowa kierowana jest do bełchatowian, którzy - po pierwsze - zgłosili taką potrzebę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i po drugie – spełniają określone w programie kryteria dochodowe.

- Bardzo się cieszymy, że od kilku już lat możemy wspólnie z Bankiem Żywności w ten sposób pomagać potrzebującym bełchatowianom. Dzięki temu mogą oni zupełnie za darmo otrzymać najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze. W tym roku sytuacja jest szczególna. W naszym mieście gościmy kilkuset gości z Ukrainy, którym również postanowiliśmy zaoferować takie wsparcie – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

Pomoc żywnościową otrzyma łącznie ponad 3 tys. osób - 2,3 tys. bełchatowian oraz blisko 800 uchodźców z Ukrainy. Kolejne transporty w ramach Banku Żywności najprawdopodobniej przyjadą w lipcu.

Wzorem lat ubiegłych wydawaniem paczek żywnościowych zajmują się członkowie bełchatowskiego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych oraz pracownicy MOPS-u. Z kolei miasto odpowiada za organizację i sfinansowanie transportów.

Pomoc dla osób potrzebujących w ramach łódzkiego Banku Żywności prowadzona jest w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, Podprogramu 2021, realizowanego w 2022 roku.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy da się kupić auto za 500 złotych i na nim zarobić?
Zatrzymanie jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie