szkoła do hymnu bełchatów

i

Autor: RR

Do hymnu! Dzieci z Bełchatowa odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego [AUDIO]

2020-11-10 17:17

Dziś dzieciaki z Bełchatowa, które uczą się zdalnie w szkole, punktualnie o godz. 11.11 wspólnie wykonały a capella Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób oddały hołd bohaterom walczącym o wolność Polski.

W środę obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dla Polaków to jedno z najważniejszych świąt państwowych. W tym roku świętujemy 102. rocznicę odzyskania niedodległości. Bycie patriotą jest ważne, wiedzą też o tym najmłodsi bełchatowianie. Dziś w ramach akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Akcja "Szkoła do hymnu" została zorganizowana już po raz trzeci. Tegoroczna edycja, z wiadomych względów, była inna niż poprzednie. Po tym jak wprowadzono nauczanie zdalne, nie było możliwe wspólne śpiewanie uczniów na salach gimnastycznych.

Bełchatowskie szkoły nie zostały zamknięte, bo decyzją prezydent miasta ruszyły w nich świetlice z zajęciami opiekuńczymi dla dzieci z klas 1-3, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki. W związku z tym, nic nie stało na przeszkodzie, aby w tych placówkach zorganizować akcję "Szkoła do hymnu". W zdecydowanie mniejszym gronie niż dotychczas, ale jednak.

Tak było m.in. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Bełchatowie, gdzie już od rana dzieci z "zerówek" oraz klas 1-3 przygotowywały się do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Jak poradziły sobie z tym wyzwaniem?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

"Szkoła do hymnu". Posłuchaj, jak dzieci z Bełchatowa odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego i za co kochają Polskę

Święto Niepodległości. Uważasz się za patriotę? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
W którym roku Polska odzyskała niepodległość?
Tak wyglądały marsze niepodległości