DPS w Bełchatowie szuka wolontariuszy.

i

Autor: Pixabay Koronawirus w ostrowskim Domu Pomocy Społecznej. Zakażona połowa podopiecznych!

DPS w Bełchatowie szuka wolontariuszy. W placówce brakuje rąk do pracy

2020-10-22 15:30

Domy Pomocy Społecznej potrzebują dodatkowych rąk do pomocy. Tak jest m.in. w placówce w Bełchatowie, która przez kilka tygodni walczyła z koronawirusem. Tę walkę udało się wygrać, ale pojawił się nowy problem - brakuje sił i rąk do pracy. Wolontariusze mile widziani od zaraz.

W czasie pandemii DPS-y nie mają łatwego życia. To właśnie te placówki często stają się ogniskami koronawirusa. Tak właśnie było w bełchatowskiej jednostce, która we wrześniu zmagała się z epidemią.

Sytuację udało się opanować, pensjonariusze wrócili ze szpitala do placówki, ale pojawił się kolejny problem. Personel, który cały czas zajmował się pozostałymi mieszkańcami DPS-u, nie ma już sił, dlatego potrzebne są dodatkowe ręce do opieki na osobami starszymi.

- Przede wszystkim chodzi o wsparcie w zakresie pomocy kuchennej, opieki nad pensjonariuszami czy porządkowania pomieszczeń - mówi Marzena Rogut-Chrząszcz z bełchatowskiego starostwa, które jest organem prowadzącym DPS-u w Bełchatowie.

Kto może zostać wolontariuszem?

W bełchatowskim starostwie liczą, że chętnych do pomocy nie zabraknie. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każda osoba może zostać wolontariuszem.

- Powinna to być osoba, która ma przynajmniej wykształcenie średnie. Pożądane są też osoby, które mają już jakieś doświadczenie w opiece nad osobami niesamodzielnymi - wyjaśnia Marzena Rogut-Chrząszcz.

Apel starosty bełchatowskiego został już wystosowany do organizacji pozarządowych, personelu zakładów opieki zdrowotnej, a także do indywidualnych mieszkańców. Z osobami, które się zgłoszą będą zawierane umowy wolontariackie.

Osoby, które chciałyby wspomóc personel bełchatowskiego DPS-u dodatkową parą rąk, proszone są o kontakt z Wydziałem Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Bełchatowie pod numerem telefonu (44) 635-86-28.

Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?
Kolejki na test na COVID-19. Szokujące nagrania pokazują dramat pacjentów