Dramat w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Jest areszt dla wychowawcy

i

Autor: RR

Dramat w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Jest areszt dla wychowawcy [AUDIO]

2023-02-01 12:10

Śledczy sprawdzają, czy w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej koło Bełchatowa dochodziło do molestowania podopiecznych. Jeden z wychowawców trafił na trzy miesiące do aresztu. Służby zawiadomił szef placówki. Zatrzymany mężczyzna jest też dyrektorem jednej ze szkół na terenie gminy Rusiec - na czas wyjaśnienia sprawy został zawieszony.

Koszmar w Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej niedaleko Bełchatowa. Wychowawca miał tam molestować podopiecznych. Jest już tymczasowy areszt i postępowanie prokuratury.

Prokuratura kierując się delikatnym charakterem sprawy, a przede wszystkim dla dobra pokrzywdzonych małoletnich nie chce zdradzać szczegółów tej sprawy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sprawa molestowania może dotyczyć 10- i 11-letnch dzieci.

Dzieci z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej koło Bełchatowa zostały objęte opieką psychologiczną - taką decyzję podjął dyrektor placówki po tym, jak policja zatrzymała jednego z wychowawców domu dziecka.

Mężczyzna nie tylko był wychowawcą w domu dziecka, ale jest też zatrudniony na stanowisku dyrektora jednej z podstawówek na terenie gminy Bełchatów.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj wypowiedzi dyrektora domu dziecka, wójta gminy Rusiec i mieszkańców

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy uważasz, że śledczym uda się ustalić, co wydarzyło się tuż przed wypadkiem?
"Pracownica" ZUS oszukała 81-latkę