Ciekawa propozycja dla biegaczy. Mogą wybrać trasę Bełchatowskiej Piętnastki

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Ciekawa propozycja dla biegaczy. Mogą wybrać trasę "Bełchatowskiej Piętnastki"

2023-01-27 14:42

Tegoroczna "Bełchatowska Piętnastka" wystartuje 19 listopada. Co prawda do biegu jest jeszcze sporo czasu, ale już teraz organizatorzy pracują nad wyborem jej trasy. Tym razem liczą też na głos samych biegaczy, którzy mogą zdecydować, którędy pobiegną sportowcy.

Bieg uliczny "Bełchatowska Piętnastka" to sztandarowe miejskie wydarzenie. Co roku startuje w nim tysiące sportowców z różnych stron kraju, a także zagranicy. Prezydent Mariola Czechowska wspólnie z Miejskim Centrum Sportu i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym już teraz zapraszają do startu w jej kolejnej edycji. Mają też dla biegaczy niespodziankę. Wspólnie chcą wybrać trasę tegorocznego biegu. 

- "Bełchatowska Piętnastka" to jeden z najstarszych biegów w naszym regionie, a w tym roku okazja do udziału w nim jest szczególna, bo mija równo 40 lat od pierwszej odsłony tego sportowego wydarzenia. Chcemy przy Państwa wsparciu wybrać odpowiednią i najbardziej sprawdzoną trasę. W końcu to Wy - biegacze będziecie na niej rywalizować, a nam zależy na tym, abyście byli zadowoleni z warunków, które przygotujemy do biegowych zmagań na ulicach Bełchatowa. Wiemy, że każda trasa posiada swoich zwolenników i przeciwników, a więc postaramy się dokonać wspólnie takiego wyboru, który w większości ucieszy znaczną większość – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Organizatorzy proponują trzy warianty. Pierwszy z nich to trasa z 2018 roku, kolejna z 2021 roku, a ostatnia z 2022 roku. Więcej informacji na stronie bełchatowskiego MCS-u, który czeka na wasze opinie. I gorąco zachęca do oddania głosu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy uważasz, że pomysł organizacji zimowych igrzysk olimpijskich jest dobry?
Nowa atrakcja dla dzieci w parku Tysiąclecia