Drogowcy rozkopią jedną z głównych dróg w centrum Bełchatowa. Rusza remont Kwiatowej

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Drogowcy rozkopią jedną z głównych dróg w centrum Bełchatowa. Rusza remont Kwiatowej

2021-03-12 14:37

Miasto podpisało umowę z wykonawcą modernizacji ulicy Kwiatowej w Bełchatowie, a to oznacza, że remont jednej z głównych arterii w centrum Bełchatowa wkrótce się rozpocznie. Prace wystartują w ciągu najbliższych tygodni. Co czeka na kierowców?

Biegnąca przez centrum Bełchatowa ulica Kwiatowa stanowi ważny ciąg komunikacyjny miasta. Niebawem ruszy jej kompleksowa przebudowa, miasto podpisało już umowę z bełchatowską firmą Sanel.

Zakres zaplanowanych prac, jakie prowadzone będą na odcinku od ronda Józefa Wybickiego do skrzyżowania z ulicą 1 Maja, jest szeroki. W pierwszej kolejności wykonane mają być roboty związane z instalacjami wodną, sanitarną i deszczową, a także sieciami wodociągową, ciepłowniczą oraz elektroenergetyczną.

Kolejny etap to prace stricte drogowe, obejmujące utwardzenie podłoża, położenie nawierzchni, a także budowę chodnika i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie ulicy Kwiatowej. W ramach modernizacji pojawi się także nowe oświetlenie, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja będzie przebudowana. Dodatkowo na wspomnianej krzyżówce zostanie wydzielony prawoskręt z Kwiatowej w 1 Maja, co ma zwiększyć jej przepustowość.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Ulica Kwiatowa przejdzie gruntowną modernizację, a to oznacza, że nie zabraknie utrudnień dla kierowców. Na ten moment trudno powiedzieć, jakiego kalibru będą to utrudnienia. Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie.

Czekamy, aż wykonawca przygotuje projekt organizacji ruchu na czas robót. Po jego zatwierdzeniu będziemy mogli odpowiednio zaplanować kolejne etapy prac. Chodzi o to, by mieszkańcy jak najmniej odczuli uciążliwości związane z remontem. Tym bardziej, że w tym rejonie mamy wjazd w dwa osiedla – Wolność i Tysiąclecia. Zależy nam, aby wszystko zakończyć jak najszybciej. Choć harmonogram przewiduje dłuższy termin, bo połowę 2022 roku, to chcielibyśmy, aby ruch na Kwiatową powrócił w ciągu kilku miesięcy – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Remont kosztować będzie 5,5 mln zł. Większość tej kwoty pokryją rządowe środki. Mowa o Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wspomnieć należy, że magistrat złożył także wniosek o finansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych i czeka na jego rozpatrzenie. W kwestii sfinansowania pozostałej części kosztów miasto porozumiało się z powiatem, w którego to zarządzie pozostaje ul. Kwiatowa. Na przebudowę miasto wyłoży 1 mln 380 tys. zł, powiat zaś 750 tys. zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czego słuchasz najczęściej?
Kierowca BMW potrącił na pasach kobietę na hulajnodze