Drogowcy wracają do pracy. Kolejne utrudnienia na drodze Czyżów-Kalisko

i

Autor: Urząd Gminy Kleszczów

Drogowcy wracają do pracy. Kolejne utrudnienia na drodze Czyżów-Kalisko

2021-03-02 15:22

Od środy, 3 marca kierowców korzystających z drogi Czyżów- Kalisko czekają nowe utrudnienia. W związku z kolejnym etapem prac na tym odcinku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, tym razem na fragmencie Piaski-Kalisko. A to oznacza, że zmotoryzowani muszą zachować jeszcze więcej ostrożności i zdjąć nogę z gazu.

Wznowienie po zimowej przerwie prac przy rozbudowie drogi powiatowej nr 1500E oznacza zmiany w organizacji ruchu. Od 3 marca drogowcy planują wprowadzić ruch wahadłowy na kolejnym fragmencie przebudowywanej drogi. Sygnalizacja świetlna zostanie ustawiona już w obrębie ronda w Kalisku, czyli na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 484 z drogą powiatową nr 1500E.

- Apelujemy do użytkowników przebudowywanej drogi o ostrożność i stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. Jednocześnie prosimy kierowców, którzy odczytają ten komunikat, by powiadamiali znajomych, korzystających z tej drogi podczas codziennych dojazdów do pracy w Rogowcu i okolicy, że na pokonanie odcinka z wprowadzonym ruchem wahadłowym będzie potrzeba więcej czasu niż dotychczas. Za utrudnienia - przepraszamy - informują służby prasowe Urzędu Gminy w Kleszczowie.

Prace przy przebudowie 7-kilometrowego odcinka między Czyżowem i Kaliskiem rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość, bo zakładany termin zakończenia inwestycji to 2023 rok.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy miałeś kiedyś groźny wypadek?
Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania