Dzień Dziecka w Bełchatowie: kosmiczne atrakcje w samym sercu miasta. Co szykuje miasto?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Dzień Dziecka w Bełchatowie: kosmiczne atrakcje w samym sercu miasta. Co będzie się działo?

2023-05-26 12:34

Szykuje się kosmiczny Dzień Dziecka w Bełchatowie. Ale nie może być inaczej, skoro tematem przewodnim bełchatowskiego Festiwalu Re:aktor, który odbędzie się 4 czerwca na placu Narutowicza, będzie Mikołaj Kopernik. Organizatorzy chcą przypomnieć dzieciom jego odkrycia, ale też zainteresować nauką.

Z okazji Dnia Dziecka miasto tradycyjnie przygotowuje imprezę z myślą o najmłodszych bełchatowianach, czyli Festiwal Re:aktor. W tym roku wszystkie zaplanowane atrakcje mają związek z kosmosem.

Wybór tego motywu jest nieprzypadkowy. Obchodzimy bowiem rok Mikołaja Kopernika, wybitnego polskiego astronoma, matematyki, prawnika i lekarza. 550. Rocznica urodzin Kopernika to dobra okazja, by przypomnieć dzieciom jego odkrycia, ale również zainteresować nauką. Dlatego też postawiliśmy na astronomię i kosmos. A że najlepiej uczymy się dobrze bawiąc, zaplanowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych odkrywców, jak i tych nieco starszych – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego Urzędu Miasta.

Na wszystkich, którzy 4 czerwca zawitają na plac Narutowicza czekać będzie moc kosmicznych warsztatów: ceramicznych, plastycznych, kolorowanki, puzzle i wycinanki, a do tego kosmiczne rysostwory. Będzie można stworzyć orbitę z planetami oraz… rakietę. Za udział w zabawie każdy z „Kosmicznych bohaterów” otrzyma dyplom.

Między kolejnymi warsztatami będzie można obejrzeć specjalny seans „Planetarium”, w trakcie którego wybierzemy się w podróż do środka galaktyki. Dowiemy się jak powstają nowe gwiazdy i gdzie jest czarna dziura. Ponadto, dzięki goglom VR, chętni będą mogli odbyć wirtualny spacer w kosmosie.

A to tylko część z wielu zaplanowanych atrakcji. Zabawa na placu Narutowicza rozpocznie się o godz. 14. Wszystkie kosmiczne atrakcje będą dostępne dla najmłodszych do godz. 19. 

Program wydarzenia znajduje się na plakacie poniżej:

Dzień Dziecka w Bełchatowie: kosmiczne atrakcje w samym sercu miasta. Co szykuje miasto?

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy Twoim zdaniem w mieście jest wystarczająco dużo zieleni?
Sylwia Grzeszczak o rytuałach przed występem. Będziecie zszokowani!