Dzień Otwarty w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Na gości czeka moc atrakcji

i

Autor: MCK Bełchatów

Dzień Otwarty w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Na gości czeka moc atrakcji

2023-09-06 14:57

Pokażą to, co mają najlepsze. Bełchatowski MCK po raz kolejny zaprasza mieszkańców Bełchatowa i okolic na Dzień Otwarty, który odbędzie się 17 września. Tego dnia zarówno młodsi, jak i starsi z pewnością nie będą się nudzić.

Podczas Dnia Otwartego będzie można zapoznać się z nową ofertą MCK na rozpoczynający się sezon kulturalny 2023/2024, a także zapisać się na zajęcia artystyczne i zasięgnąć informacji u instruktorów prowadzących warsztaty. Tego dnia będą też dodatkowe atrakcje oraz wydarzenia towarzyszące.

W programie zwiedzanie ekspozycji MCK PGE Giganty Mocy w godzinach 14:00 – 19:00 (ostatnie wejście do godz. 18:00). Zaraz po zwiedzaniu będzie dostępna wystawa obrazów 3D, której tematyka nawiązuje do infrastruktury technicznej odkrywek. Dzięki przygotowanej wystawie możliwy jest wirtualny spacer po wyrobiskach Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Kopalni Węgla Brunatnego Turów, należących do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Dzień Otwarty to też okazja do zwiedzania sal i pomieszczeń MCK, także tych, które na co dzień nie są dostępne.

O godzinie 15:00 na dolnym foyer MCK PGE Giganty Mocy rozpoczną się zapisy na zajęcia.

Na odwiedzających czekać będą stoiska z różnorodnymi atrakcjami. Będą kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, tatuaże czy bańki mydlane. Instruktorki Miejskiego Centrum Kultury podczas pokazowych zajęć z ceramiki nauczą Was pracy z gliną oraz zaproszą do wspólnej zabawy w ramach zajęć plastycznych. Nie zabraknie również warsztatów kreatywnych przygotowanych przez edukatorki z PGE Gigantów Mocy, zaś animatorki z Fundacji Rozwoju Nitka zdradzą techniki programowania.

Kino Kultura zadbało o swoich widzów i przygotowało dwie propozycje. Młodszych kinomanów zapraszamy na darmowy seans o godzinie 14:00 w Kinie Kultura, w ramach którego wyświetlimy animację pt. „Nasze magiczne Encanto”. Darmowe wejściówki na film odbierzecie w dniu seansu w kasie kina. Na starszych widzów w ramach Niemego Kina czeka projekcja filmu pt. „Gabinet doktora Caligari” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu „The Washing Machine”. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 19:00 w Kinie Kultura. Wstęp wolny.

Poniżej plakat z programem:

Dzień Otwarty w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Na gości czeka moc atrakcji

i

Autor: MCK Bełchatów
Sonda
Robert Makłowicz czy Ewa Wachowicz. Kogo wybierasz?
Widziałam jak sąsiedzi runęli z balkonem