Festiwal Re:Aktor przyciągnął tłumy bełchatowian. Jak się bawili? [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Festiwal Re:Aktor przyciągnął tłumy bełchatowian. Jak się bawili? [AUDIO]

2021-05-31 14:41

Pokazy robotów, liczne eksperymenty fizyczne i chemiczne, do tego wiele innych, ciekawych atrakcji i zabaw. Bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych, cieszyła się kolejna edycja Festiwalu Re:Aktor w Bełchatowie. Park przy muzeum długimi godzinami tętnił życiem.

Z okazji Dnia Dziecka od kilku lat miasto zaprasza najmłodszych (i tych nieco starszych) bełchatowian na Festiwal Re:Aktor. Tegoroczna odsłona wydarzenia – „Odkrywaj / Poznawaj / Doświadczaj” - udowodniła, że nauka może być wspaniałą zabawą i przygodą.

Cieszę się, że bełchatowianie przyjęli moje zaproszenie i spędziło niedzielne popołudnie w parku Olszewskich. Energia, z jaką dzieci brały udział w przygotowanych dla nich atrakcjach, radość z odkrywania i eksperymentowania oraz uśmiech na twarzach najmłodszych pokazały, że wydarzenie było strzałem w dziesiątkę – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

W parku przy muzeum dla najmłodszych bełchatowian przygotowano aż 7 różnorodnych stref. W każdej z nich na uczestników czekały niespodzianki, wyzwania i zachęty do różnych aktywności. Mali odkrywcy w laboratorium fizycznym i chemicznych sprawdzili właściwości m.in. mroźnego ciekłego azotu oraz spróbowali swoich sił w biometrycznym biurze detektywistycznym. Z kolei wynalazcy pracowali z długopisami 3D, budowali samoloty i poznali fascynujący świat robotów. Coś dla siebie znaleźli też miłośnicy piłki nożnej. Nawet ci najbardziej wymagający znaleźli tam coś dla siebie.

A jak bawili się młodzi bełchatowianie oraz ich rodzice?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Festiwal Re:Aktor w Bełchatowie. Posłuchaj jak bawili się uczestnicy tego wydarzenia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy uważasz, że w związku z zakazem handlu w niedziele Kościół powinien mieć zakaz zbierania na tace?
Policjant z grupy SPEED rowerem dogonił motocyklistę