Miejskie fontanny już działają. Jak zareagowali bełchatowianie? [AUDIO]

i

Autor: RR

Miejskie fontanny już działają. Jak zareagowali bełchatowianie? [AUDIO]

2021-05-28 14:45

Miejskie fontanny w Bełchatowie znów cieszą oko! Włączone zostały po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Nie umknęło to żadnemu spacerowiczowi w centrum miasta. Oprócz fontann uruchomione zostały także dwa miejskie poidełka.

Po ponad rocznej pandemicznej przerwie miasto uruchomiło cztery fontanny. Dwie z nich znajdują się na placu Narutowicza (naprzeciwko Urzędu Miasta oraz przed Miejskim Centrum Kultury), jedna na Placu Wolności oraz jedna w parku im. J. Samujłły na Binkowie.

Fontanny ruszyły dziś przed południem. Jaka była reakcja mieszkańców?

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Miejskie fontanny w Bełchatowie już działają. Posłuchaj wypowiedzi mieszkańców

Przed ich włączeniem wszystkie miejskie wodotryski przeszły konserwację. Wymyto niecki, zamontowano filtry pomp oraz niezbędny osprzęt. Sprawdzono także szczelność systemu i uruchomiono układ sterowania. Pamiętajmy, że fontanny to elementy małej architektury. Obowiązuje więc w nich zakaz kąpieli, zaś tryskająca z nich woda nie nadaje się do spożycia.

Oprócz fontann uruchomione zostały także dwa miejskie poidełka. Pierwsze z nich znajduje się na placu Narutowicza, drugie na zrewitalizowanym Placu Wolności. Woda z poidełek jest bezpieczna - przeszła odpowiednie badania i spełnia wszelkie normy. Mogą więc ją pić zarówno ludzie, jak i zwierzęta. 

Sonda
Czy automaty do recyklingu butelek powinny być obowiązkowe w dużych sklepach w Polsce?
Ratownicy medyczni uratowali rodzinę z płonącego domu.