GKS Bełchatów ma nowego prezesa. Kto za sterami górniczego klubu?

i

Autor: GKS Bełchatów

GKS Bełchatów ma nowego prezesa. Kto za sterami górniczego klubu?

2021-01-20 15:50

Kolejna zmiana na fotelu prezesa GKS-u Bełchatów. Nowym sternikiem klubu został Wojciech Zając. Na tym stanowisku zastąpił Marka Grzesiaka, który tę funkcję pełnił przez zaledwie miesiąc. Tym samym od połowy grudnia GKS-em rządziło już... trzech prezesów.

18 grudnia 2020 roku rada nadzorcza GKS-u Bełchatów wybrała Marka Grzesiaka na nowego prezesa zarządu klubu (zastąpił Wiktora Rydza - przyp. red.). Była to jednak opcja tymczasowa. Grzesiak został oddelegowany do pełnienia tej funkcji na czas postępowania konkursowego, które miało wyłonić nowego prezesa "Brunatnych".

W środę, 20 stycznia ogłoszono nazwisko nowego prezesa GKS-u Bełchatów. Został nim Wojciech Zając. Kim jest nowy sternik "Brunatnych"?

45-letni Wojciech Zając od ponad dziesięciu lat jest aktywnie związany z działalnością w strukturach piłkarskich zarówno w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa do spraw sportowo-szkoleniowych, jak i w Polskim Związku Piłki Nożnej jako Delegat ds. Bezpieczeństwa.

W latach 2018-2020 sprawował funkcję prezesa SPN CWKS Resovia Rzeszów, która w minionym sezonie awansowała do Fortuna 1 Ligi. Zając był także wiceprezesem Stowarzyszenia Druga Liga Piłkarska (2019-2020).

Wojciech Zając został piętnastym prezesem zarządu w historii istniejącej od 1 lutego 2002 roku spółki.

- W celu kontynuacji działań podjętych przez powołane w grudniu ubiegłego roku nowe władze klubu oraz ułatwienia wejścia do klubu nowego prezesa, rada nadzorcza przedłużyła o miesiąc oddelegowanie pana Marka Grzesiaka do zarządu klubu. W tym okresie będzie on pełnił obowiązki członka zarządu - informuje biuro prasowe bełchatowskiego klubu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy Twoim zdaniem obostrzenia wprowadzone na czas pandemii koronawirusa w Polsce powinny zostać już zniesione?
Urokliwe miejsca Nadleśnictwa Karczma Borowa: Góra św. Jadwigi i wieża obserwacyjna