GKS Bełchatów zmienia trenera! Patryk Rachwał odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu

i

Autor: GKS Bełchatów

GKS Bełchatów zmienia trenera! Patryk Rachwał odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu

2021-11-15 15:08

Patryk Rachwał nie jest już trenerem GKS-u Bełchatów. Chwilowo jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent Bartłomiej Kondracki. Wkrótce klub ma podać nazwisko nowego szkoleniowca.

Zakończyła się runda jesienna rozrywek eWinner 2 Ligi. GKS Bełchatów zajmuje dopiero 16. miejsce w tabeli i bliżej mu do spadku niż utrzymania się na 3. poziomie rozgrywkowym w Polsce. Wprawdzie bełchatowianie przystąpili do sezonu z czterema ujemnymi punktami (kara za zaległości finansowe - przyp. red.), ale to nie usprawiedliwia bardzo słabej postawy zespołu. Włodarze klubu podjęli już pierwsze decyzje. W poniedziałek, 15 listopada trener Patryk Rachwał został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu. 

Korzystając z okazji chciałbym podziękować za okazane zaufanie i powierzenie mi tej trudnej roli. Dziękuję również wszystkim, z którymi miałem przyjemność spotkać się przez te osiem lat przy Sportowej 3. Bez wyszczególniania jaką rolę pełnili, bo razem pracowaliśmy dla lepszej przyszłości tego klubu. Dlatego tym bardziej będę trzymał kciuki i kibicował tej drużynie, by opuściła strefę spadkową i utrzymała się w tej lidze. Wierzę w jej potencjał i możliwości - mówi Patryk Rachwał na oficjalnej klubowej stronie. 

Czy zmiana trenera zaskakuje? Raczej nie. Pod wodzą Patryka Rachwała „Brunatni” udanie zaczęli sezon, ale im dalej w las – tym gorzej. Po przegranej z Radunią Stężyca, która była 11. porażką bełchatowian w tym sezonie, cierpliwość działaczy się skończyła. Tym samym przygoda Rachwała w roli pierwszego szkoleniowca bełchatowian trwała niespełna pół roku. Chwilowo jego obowiązki przejął dotychczasowy asystent Bartłomiej Kondracki. 

Zarząd i dyrektor sportowy klubu prowadzą już rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko nowego szkoleniowca górniczej jedenastki - czytamy na klubowej stronie. 

Jak udało nam się dowiedzieć, nowy trener GKS-u Bełchatów ma być znany w najbliższych dniach. W sobotę bełchatowianie zagrają pierwszy mecz w ramach rundy rewanżowej. Ich rywalem będzie Wisła Puławy. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy Polska awansuje na MŚ w Katarze 2022?
Kuźnica. Tłum na przejściu granicznym. Dojdzie do szturmu migrantów?