lockdown

i

Autor: unsplash.com

świat

Australia. Godzina policyjna dla młodzieży! Dodatkowi policjanci na ulicach. "Mieszkańcy mają dość"

2024-04-19 22:22

Władze australijskiego Terytorium Północnego wprowadziły w środę na dwa tygodnie godzinę policyjną obowiązującą młodzież w mieście Alice Springs. Dzień wcześniej doszło do masowej bijatyki, w której uczestniczyło 150 osób, częściowo uzbrojonych.

- Chcemy, aby mieszkańcy Alice Springs mogli chodzić po ulicach, wybrać się do centrum handlowego, odbierać dzieci ze szkoły i nie martwić się o własne bezpieczeństwo - oświadczyła szefowa władz Terytorium Północnego Eva Lawler. - Mam dość tego poziomu przestępczości i zachowań aspołecznych. Mieszkańcy mają tego dość i ja też.

Władze zarządziły, że przez 14 dni, począwszy od środy 27 marca, zamieszkująca Alice Springs młodzież, ma pozostawać w domach między 18 a 6 rano. Poza tym, do miasta wysłanych zostało 58 dodatkowych policjantów.

Do wtorkowej bijatyki doszło na tle waśni między kilkoma lokalnymi rodzinami i śmierci młodego mężczyzny, należącego do jednego z klanów. Policja aresztowała pięć osób i przejęła 50 sztuk broni palnej.

Jedna piąta z 26 tys. mieszkańców Alice Springs położonego o ok 2 tys. km na północny zachód od Sydney to rdzenni Australijczycy - przypomina agencja Reutera. W mieście rząd od lat ogranicza sprzedaż alkoholu w ramach walki z szerzącą się przemocą.

ZOBACZ TEŻ: Uczniowie maszerowali przeciwko hejtowi

Zamieszki pod komendą w Lubinie