(zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Pixabay

Grupa uczniów znęcała się nad 16-latkiem. Nagranie trafiło do sieci. Sprawę bada policja w Bełchatowie i łódzkie kuratorium [AUDIO]

2023-03-09 15:46

Skandaliczne sceny w Bełchatowie. Miejscowa policja prowadzi dochodzenie w sprawie znęcania się nad 16-latkiem. Miał paść ofiarą przemocy i agresji ze strony rówieśników. Całe zdarzenie zostało nagrane i umieszczone w internecie. Jest już ostra reakcja łódzkiego kuratorium.

Kazali klękać, bili po twarzy, strzepywali popiół z papierosa na głowę i wszystko nagrywali. Grupa uczniów z Bełchatowa w taki sposób miała znęcać się nad 16-latkiem, gdy wracał do domu ze szkoły. Sprawą zajęła się policja w Bełchatowie, która wytypowała sprawców. Jak powiedziała nam Iwona Kaszewska, rzecznik policji w Bełchatowie, aktualnie mundurowi przesłuchują uczestników i świadków incydentu.

Sprawę na policję zgłosiła matka pokrzywdzonego. Kobieta jest wstrząśnięta, po tym co zobaczyła na nagraniu.

Nie mogłam oddychać, po prostu nie mogłam oddychać. Nie mogłam patrzeć na swoje dziecko, tak upokorzone, doprowadzone do takiej sytuacji, w której klęczy przed sześcioma innymi. Siedziałam na krześle i nie mogłam się podnieść. Nie mogłam dodzwonić się do syna. On wcześniej nic mi nie powiedział, bo wiedział, że ja nie odpuszczę i pójdę na policję. Prosił mnie, bym tego nie robiła - powiedziała matka 16-latka w rozmowie z Radiem Eska Bełchatów. 

Jest już ostra reakcja łódzkiego Kuratorium Oświaty, które o całym zdarzeniu dowiedziało się od lokalnych dziennikarzy. 

- Po zapoznaniu się z tą sytuacją poszło zalecenie, by obydwie panie dyrektor wystąpiły z wnioskiem do sądu o wgląd w sytuację rodzinną. Potocznie mówiąc, wystąpiło o kuratora sądowego dla tych wszystkich chuliganów - mówi Anna Skopińska, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Łodzi. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Uczniowie znęcali się nad 16-latkiem. Trwa policyjne postępowanie

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Miałeś/aś kiedyś do czynienia z osobą z zaburzeniami osobowości?
Antek Królikowski zatrzymany przez policję