IV liga: GKS Bełchatów wraca do gry!

i

Autor: GKS Bełchatów

IV liga: GKS Bełchatów wraca do gry!

2022-08-05 9:56

Ważny moment dla wszystkich fanów "Brunatnych". W najbliższą sobotę, 6 sierpnia piłkarze GKS-u Bełchatów rozpoczynają sezon w rozgrywkach IV ligi łódzkiej. Przy Sportowej zmierzą się ze Skalnikiem Sulejów. Początek meczu o godz. 18.

już w najbliższą sobotę nowa drużyna GKS Bełchatów wraca do gry. Jest to możliwe dzięki pracy oraz zaangażowaniu wielu osób i podmiotów, których wspólny wysiłek zaowocował wydaniem przez Łódzki Związek Piłki Nożnej zgody na występy drużyny seniorów w rozgrywkach Betcris IV ligi. Jeszcze przed ogłoszeniem tej decyzji,rozpoczął się mozolny proces budowy pionu organizacyjno-sportowego klubu od podstaw.

Zaczynamy od IV ligi, ale zaczynamy z ludźmi, którym dobro GKS-u Bełchatów leży na sercu (...) Wierzymy, że wspólnie napiszemy nowe karty biało-zielono-czarnej historii. Bądźcie z nami! – apelował do sympatyków GKS-u Prezes Szymon Serwa, w komunikacie opublikowanym na portalach społecznościowych.

Nowa drużyna pod wodzą Bogdana Jóźwiaka ma za sobą sporo meczów sparingowych w okresie przygotowawczym. Pierwszym rywalem była trzecioligowa BrońRadom. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Kolejne sparingi z ŁKS Łagów (0:1), Borutą Zgierz (3:2), Omegą Kleszczów (1:1), Orkanem Buczek (2:1), Pelikanem Łowicz (1:0) i Ursusem Warszawa (0:1) wykrystalizowały grupę piłkarzy, którzy będą reprezentować barwy GKS-u w nadchodzącym sezonie. Wśród zawodników, którzy związali się z klubem są takie nazwiska jak, m.in.: Łukasz Wroński, Artur Golański, Mikołaj Bociek czy wspomniani wyżej Bartosiak i Szymorek. Kadra zespołuoparta jest również na ośmiu młodzieżowcach, piłkarsko wychowywanych w Akademii GKS Bełchatów. 

Dla mnie to miejsce jest szczególnie ważne, ponieważ tutaj rozpoczęła się moja przygoda z piłką. Przyszedłem aby pomóc miastu, w którym się wychowałem oraz klubowi, w którym się nauczyłem grać – podkreśla Miłosz Nowak, 21-letni pomocnik, wychowanek klubu.

Zaczynamy od zera, ale wszyscy w klubie staramy się organizacyjnie i sportowo podołać oczekiwaniom. Moją rolą, podobnie jak innych doświadczonych zawodników, będzie wprowadzenie młodych chłopaków do drużyny. Wszyscy mamy nadzieję, że za tym pójdą również dobre wyniki - podkreśla inny, znacznie bardziej doświadczony piłkarz z „DNA GKS-u”, Łukasz Wroński.  

Na drodze "Brunatnych" w czwartoligowej batalii sezonu 2022/23 stanie 19 zespołów, w tym m.in. Widzew II Łódź, RKS Radomsko, Ceramika Opoczno czy Polonia Piotrków Trybunalski.

Pierwszym rywalem, na Stadionie Miejskim w Bełchatowie, będzie Skalnik Sulejów, ósma drużyna poprzedniego sezonu. Początek meczu o godz. 18.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Często chodzisz do klubów?
Czesław Michniewicz strasznie chudnie! Imponująca metamorfoza