Kierowcy, noga z gazu! Rusza policyjna akcja Wielkanoc 2021

i

Autor: KPP Bełchatów

Kierowcy, noga z gazu! Rusza policyjna akcja "Wielkanoc 2021"

2021-04-01 15:58

Będzie więcej patroli i kontroli. Od piątku, 2 kwietnia startuje policyjna akcja "Wielkanoc 2021". W działaniach wezmą też udział funkcjonariusz z Bełchatowa. Na czym skupią się najbardziej? Sprawdźcie!

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas świąt Wielkanocnych policjanci ruchu drogowego od piątku 2 kwietnia do poniedziałku 5 kwietnia prowadzić będą wzmożone działania prewencyjne pod nazwą "Wielkanoc 2021".

W tych dniach na drogach nad bezpieczeństwem podróżnych, na terenie całego województwa, czuwać będzie zwiększona liczba policjantów. Funkcjonariusze wyposażeni w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości z wizualizacją, będą monitorować dopuszczalną prędkość pojazdów i reagować na wszelkie wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak:

- nieprawidłowe wyprzedzanie

- omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściu dla pieszych

- przekraczanie dopuszczalnej prędkości

- nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

- niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach

Policjanci po raz kolejny apelują, aby nie wsiadać do samochodu po spożyciu alkoholu. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca będzie sprawdzany, czy nie jedzie na "podwójnym gazie".

Mundurowi wezmą pod lupę nie tylko kierowców samochodów, ale też motocyklistów. Z każdym dniem jest ich coraz więcej na drogach.

- Będziemy sprawdzać stan techniczny pojazdów, a przede wszystkim uprawnienia kierujących, bo często się zdarza, że nie posiadają tych uprawnień do kierowania danym pojazdem - mówi Marcin Kucner, szef drogówki w Bełchatowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy starasz się wspierać lokalnych przedsiębiorcow?
Seniorka pobiła pirata drogowego KULĄ i torebką! To WIDEO to hit internetu. Facet zebrał straszny łomot