Kierowcy za darmo sprawdzą stan świateł. Rusza policyjna akcja „Twoje światła - nasze bezpieczeństwo

i

Autor: KPP Bełchatów

Kierowcy za darmo sprawdzą stan świateł. Rusza policyjna akcja „Twoje światła - nasze bezpieczeństwo"

2023-10-20 10:59

W całej Polsce ruszyły darmowe przeglądy aut. Kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł na wybranych stacjach kontroli pojazdów. To w ramach dorocznej akcji „Twoje Światła-Nasze Bezpieczeństwo”. W Bełchatowie można to zrobić w kilku punktach.

Działania policji prowadzone pod nazwą "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" potrwają do 15 grudnia 2023 roku. W ogólnopolskie działania prowadzone na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym aktywnie włączają się również bełchatowscy funkcjonariusze we współpracy ze stacjami diagnostycznymi, które objęte są patronatem Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

- Części ze zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych i rowerzystów udałoby się uniknąć gdyby kierowcy mieli sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegli pieszych na jezdni lub nie doprowadzali do oślepiania innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo zdarzenia drogowego - przyznaje Iwona Kaszewska, rzecznik KPP w Bełchatowie.

W ramach kampanii w sobotę: 21 i 28 października, 18 listopada i 9 grudnia 2023 roku na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów. Pamiętajmy, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł.

Działania mają na celu uświadomienie kierującym pojazdami znaczenia wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. 

Gdzie w Bełchatowie i okolicach sprawdzą za darmo stan świateł?

Poniżej podajemy adresy  stacji diagnostycznych na terenie powiatu bełchatowskiego, gdzie kierowcy w wyżej wymienionych terminach mogą bezpłatnie skontrolować stan i ustawienie świateł w samochodach.  

> Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów EBE/023, Kleszczów, ulica Milenijna 17,

> GRABEN Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Żłobnica ulica Milenijna 1A,

> PHU MERC-BUS, Podklucze 28A, gmina Szczerców,

> Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów EBE/023, Zelów, ulica Piotrkowska 46,

> Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów,  Rusiec, ulica Konopnickiej 5,

> Stacja Diagnostyczna EVO, Bełchatów, ulica Staszica 10,

> Wytwórczo-Usługowa Spółdzielnia Pracy Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów, Bełchatów, ulica Pabianicka 26, 

> OMEGA Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów, Bełchatów,  Al. Włókniarzy 3,

> AUTOTANK Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Bełchatów, ulica Armii Krajowej 6,

> TRANSCOM Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, Bełchatów ulica  Wojska Polskiego 147A.

Sonda
Czy kiedykolwiek ktoś ukradł Twój samochód?
Nie żyje 5-latek zaatakowany w Poznaniu. Nożownik wykrzykiwał straszne rzeczy o Putinie