Kleszczów: nie żyje 25-letni rowerzysta. Wjechał wprost pod auto. Cyklista miał ponad 3 promile

i

Autor: RR

Kleszczów: nie żyje 25-letni rowerzysta. Wjechał wprost pod auto. Miał ponad 3 promile

2021-12-20 15:52

Policja w Bełchatowie pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmiertelnego potrącenia rowerzysty na terenie gminy Kleszczów. 25-latek z obrażeniami ciała trafił do bełchatowskiego szpitala, ale nie udało się go uratować. Cyklista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jechał bez świateł i odblasków.

Do wypadku doszło 17 maja przed godz. 19 w miejscowości Dębina w gminie Kleszczów. 25-letni rowerzysta został potrącony przez samochód marki audi, którym kierował 70-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący rowerem jechał utwardzonym poboczem ulicy Milenijnej w kierunku Kleszczowa. W pewnym momencie rowerzysta z pobocza nagle wykonał manewr w lewo na jezdnię, wjeżdżając bezpośrednio pod kola audi jadącego w tym samym kierunku. Kierujący pojazdem zauważył rowerzystę w ostatniej chwili, nie zdążył jednak zareagować. Cyklista nie miał żadnych elementów odblaskowych, jego rower również nie miał włączonych świateł - informują policjanci z Bełchatowa. 

25-letni rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować. Okazało się, że cyklista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci z bełchatowskiej policji.

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy kary za wznoszenie i demonstrowanie nienawistnych haseł powinny być wyższe?
Sąd skazał Adama Sz. na dożywocie. Skatował dostawcę pieczywa