By oddać krew wystarczy zarezerwować ok. 40 minut

i

Autor: Łukasz Grygiel

Kleszczów: Zbiórka krwi. Organizatorzy moblizują też mieszkańców Bełchatowa

2020-11-05 16:15

Podziel się krwią i uratuj ludzkie życie! Ten najcenniejszy lek będzie można oddać w piątek, 6 listopada w Kleszczowie. Zbiórka krwi będzie prowadzona w Solparku w godz. 9-12.

Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie organizuje kolejną zbiórkę krwi. Wiadomo nie od dziś, że w czasie pandemii brakuje dawców, a co za tym idzie, także krwi. Każda kropla jest ważna, dlatego organizatorzy zachęcają do oddania płynu ratującego życie. Liczą na obecność nie tylko mieszkańców gminy Kleszczów, ale też Bełchatowa i okolic.

- Warto, by tą akcją zainteresowali się również krwiodawcy z powiatu bełchatowskiego, bowiem najbliższy stały punkt pobrań krwi w Bełchatowie ze względu na sytuację epidemiczną jest nieczynny od 26 października do odwołania - informują organizatorzy zbiórki.

Zarząd Gminnego Klubu HDK PCK w Kleszczowie prosi, by do oddawania krwi zgłaszali się dawcy, którzy nie mieli kontaktu z osobami skierowanymi na kwarantannę i z osobami, które po pobraniu wymazu na COVID-19 uzyskały pozytywny wynik.

Zbiórka jest całkowicie bezpieczna, z zachowaniem wszystkich wytycznych w zakresie reżimu sanitarnego.

Jak czytamy na stronie krwiodawstwo.pl, aktualnie największe braki dotyczą grupy krwi 0Rh- oraz BRh- i ARh+.

Sonda
BOŻE NARODZENIE 2020 - GDZIE SPĘDZISZ?
Umówił sięz dzieckiem- czekali policjanci