Kluki: Pijany 26-latek wjechał w drzewo i uciekł. Auto doszczętnie spłonęło

i

Autor: KPP Bełchatów

Kluki: Pijany 26-latek wjechał w drzewo i uciekł. Auto doszczętnie spłonęło

2021-09-28 14:05

Dwa zarzuty dla 26-latka spod Pajęczna, który niedaleko Kluk, po pijanemu, wjechał autem w drzewo. Samochód doszczętnie spłonął, a kierowca wraz z równie pijanym pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia. W ręce policji wpadli dwie godziny później.

Do zdarzenia doszło 26 września około godziny 4:30 w nocy. Policjanci patrolujący teren, jadąc od miejscowości Osina w kierunku miejscowości Magdalenów, przy drodze zauważyli palący się pojazd, który uderzył w drzewo.

- Ślady jednoznacznie wskazywały, że kierujący renault megane na łuku drogi stracił panowanie za kierownicą, wypadł z drogi, wjechał w znak i uderzył w drzewo, po czym auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zdarzenia jednak nie było kierowcy palącego się renault. Policjanci zastali natomiast świadka, kierowcę innego pojazdu, który widząc niebezpieczną sytuację, zatrzymał się, chcąc udzielić pomocy ewentualnym osobom poszkodowanym - relacjonują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Na miejsce zostały wezwane dwie jednostki straży pożarnej, które ugasiły ogień. Z kolei policjanci podjęli trop za uciekinierem. Znaleźli go, wraz z równie pijanym pasażerem, dwie godziny później w Klukach.

- Badanie wykazało, że obaj mężczyźni mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Początkowo wszystkiemu zaprzeczali, nie chcieli przyznać, który z nich kierował autem. Twierdzili nawet, że pojazd ten został im skradziony. 26-latek na swoim ciele posiadał ślady jednoznacznie wskazujące, że to on kierował autem. Miał zakrwawione czoło i dłonie - dodają stróże prawa. 

Ostatecznie obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani. Zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości usłyszał 26-letni mieszkaniec gminy Pajęczno. Stracił też uprawnienia do kierowania pojazdami. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wokalistka przesadziła z reakcją?
Nowoczesna karetka dla noworodków