Kolejna akcja bełchatowskiej policji i kolejny wysyp mandatów! Nie ma taryfy ulgowej dla drogowych piratów

i

Autor: KPP Bełchatów

Kolejna akcja bełchatowskiej policji i kolejny wysyp mandatów! Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych

2021-04-08 16:27

Policjanci z bełchatowskiej drogówki ostro wzięli się za piratów drogowych. Dopiero co wlepili prawie 100 mandatów podczas działań "Wielkanoc 2021", a kolejna, środowa akcja też była dla nich pracowita. Tylko w jeden dzień ukarali 50 kierowców! Trzech z nich pożegnało się z prawem jazdy na kilka miesięcy.

W środę, 7 kwietnia policjanci bełchatowskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki pomiaru prędkości oprócz sprawdzania prędkości z jaką poruszają się kierowcy, weryfikowali także ich stan trzeźwości, sprawdzali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

W czasie tej akcji mundurowi skontrolowali 85 kierujących, spośród których 50 otrzymało mandaty za przekroczenie prędkości. Mimo wielokrotnych apeli o bezpieczną jazdę policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h.Dwoje z nich wpadło w Wadlewie.

- O tym jak niebezpieczna jest jazda z nadmierną prędkością zapomniała mieszkanka Piotrkowa Trybunalskiego, która w miejscowości Wadlew jechała z prędkością 105 km/h. 36-letnia kierująca skodą została ukarana mandatem karnym, zatrzymano jej również prawo jazdy. Chwilę później, około godziny 16.00 w tej samej miejscowości został zatrzymany kolejny kierujący, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Trzeci kierujący, który tego dnia stracił prawo jazdy pędził bmw z prędkością 109 km/h - informują bełchatowscy stróże prawa.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i tragedii na drogach. Wsiadając do auta warto włączyć wyobraźnię.

- Apelujemy o rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze - dodają funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem piratów drogowych?
We wrocławskim ZOO urodziły się jadowite Helodermy