Kolejne 8 kilometrów betonowej jezdni na A1 oddane do użytku kierowców!

i

Autor: GDDKiA

Kolejne 8 kilometrów betonowej jezdni na A1 oddane do użytku kierowców!

2020-10-22 16:46

Dobre wiadomości dla kierowców. Dziś udostępniono fragment nowej, betonowej jezdni autostrady A1 w stronę Łodzi. Liczący 8 km odcinek, między Częstochową, a Radomskiem łączy województwa łódzkie i śląskie. W piątek ruch ma się już odbywać w obu kierunkach.

Zgodnie z harmonogramem przekładany jest ruch na kolejne odcinki nowej, betonowej jezdni przyszłej autostrady A1 pomiędzy Tuszynem i Częstochową. Udostępniony dziś ośmiokilometrowy odcinek łączy województwa łódzkie i śląskie. W listopadzie ruch zostanie przełożony na kolejne ok. 20 km nowej jezdni.

- Pamiętajmy, że realizowane obecnie odcinki A1 to jeszcze plac budowy i obowiązuje tu czasowa organizacja ruchu. Apeluję do kierowców o zachowanie ostrożności, zdjęcie nogi z gazu i odpowiedzialne zachowanie na tej i innych drogach w kraju. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne, ale również osób pracujących na budowie - podkreśla Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Organizacja ruchu na nowym odcinku

Na ośmiu kilometrach nowej, betonowej jezdni, będzie obowiązywała niemal identyczna organizacja ruchu, czyli 2+1. Na odcinku w woj. łódzkim dwa pasy ruchu wyznaczone będą w kierunku Śląska i jeden w stronę Łodzi, a na odcinku w woj. śląskim odwrotnie - dwa pasy ruchu wyznaczone będą w kierunku Łodzi i jeden w stronę Częstochowy. Ze względów technicznych wdrażanie nowej organizacji ruchu na odcinku śląskim potrwa dwa dni i kierowcy przez ten czas będą korzystać z nowej jezdni przyszłej A1 i odcinka starej DK1.

Kierowcy mają już do dyspozycji nową jedną jezdnię na:

- ok. 14 km odcinka od Tuszyna do węzła Piotrków Trybunalski Południe, gdzie łączna długość to ok. 15,8 km

- ok. 7,5 km odcinka Kamieńsk - Radomsko, gdzie łączna długość to ok. 16,8 km, z początkiem listopada przełożenie ruchu na kolejne ok. 9 km

- ok. 7 km, niemal całość odcinka Radomsko - granica woj. łódzkiego i śląskiego

- ok. 6 km odcinka granica woj. łódzkiego i śląskiego do węzła Częstochowa Północ, w listopadzie kierowcy pojadą nową jezdnią na całej długości blisko 17- kilometrowego odcinka

Betonowa nawierzchnia nowej jezdni leży już niemal na całej łącznej długości tych odcinków. To ponad 56 km. Przypomnijmy, że łączna długość wszystkich pięciu budowanych odcinków przyszłej A1 to 81 km.

Sonda
Czy miałeś robiony test na koronawirusa?
Eskorta policji na porodówkę