Kolejny długi weekend za nami. Policja w Bełchatowie podała statystyki. Czy było bezpiecznie?

i

Autor: KPP Bełchatów

Kolejny długi weekend za nami. Policja w Bełchatowie podała statystyki. Czy było bezpiecznie?

2021-06-07 15:23

To był tragiczny długi weekend na drogach województwa łódzkiego. Zginęło aż 6 osób, a 43 zostały ranne. Statystyki z tego okresu przygotowali też policjanci w Bełchatowie. Ile mandatów wręczyli? Czy było spokojnie? Sprawdźcie!

Długi weekend i piękna pogoda sprawiły, że Polacy masowo ruszyli na wypoczynek. Z kolei policjanci ruszyli do wytężonej pracy. Od 2 do 6 czerwca prowadzili działania pod hasłem "Boże Ciało 2021".

- Doświadczenia policyjne pokazują, że kiedy jest więcej wolnego czasu, a pogoda sprzyja, na drogach nasila się ruch, a wtedy o zdarzenia drogowe łatwiej. Słoneczna pogoda i sucha nawierzchnia błędnie mogą sugerować kierowcom, że na drodze jest bezpiecznie. Kierowcy pozwalają sobie wtedy na jazdę ze zwiększoną prędkością, podczas której niestety mają mniej czasu na obserwację tego, co się dzieje na drodze, a tym samym, mniej czasu na reakcję obronną, wtedy kiedy trzeba bezpiecznie zareagować - informują bełchatowscy policjanci.

Podczas ich trwania funkcjonariusze wystawili 242 mandaty, z czego 198 za przekroczenie prędkości, a 26 za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Odnotowano 1 wypadek i 16 kolizji drogowych.

- Pomimo wzmożonego ruchu długi czerwcowy weekend na drogach powiatu bełchatowskiego należy uznać za wyjątkowo bezpieczny - uważają stróże prawa z KPP w Bełchatowie.

Policjanci z Bełchatowa zbadali trzeźwość ponad 300 kierowców. 3 z nich jechało na podwójnym gazie. Kolejnych 4 kierujących utraciło uprawnienia z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km w obszarze zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali też 3 nietrzeźwych rowerzystów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy zdarzyło ci się kiedyś, że zostałeś oszukany w internecie?
Express Biedrzyckiej - Ryszard Czarnecki: Tusk jest jak Yeti w Himalajach