Kompletnie pijana para szła niemal środkiem drogi. Kobieta została potrącona przez samochód

i

Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Kompletnie pijana para szła niemal środkiem drogi. Kobieta została potrącona przez samochód

2023-10-11 14:37

Do szpitala w Bełchatowie trafiła pijana piesza potrącona przez samochód w Dobrzelowie. Jej partner, też pijany, zachowywał się agresywnie i wylądował na policyjnym dołku. Oboje szli niemal środkiem drogi po zmroku bez odblasków.

Ostatnio bełchatowscy policjanci pracowali na miejscu potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcą zdarzenia była piesza, która wtargnęła na jezdnię, bezpośrednio po jadące bmw.

6 października po godzinie 19.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o dwójce pieszych ubranych na ciemno, którzy w miejscowość Dobrzelów, nie korzystając z chodnika, szli drogą i wchodzili pod koła jadących pojazdów. Mundurowi natychmiast zostali wysłani w to miejsce, gdzie zastali pojazd stojący na poboczu.

- Na środku jezdni leżała piesza z obrażeniami głowy i urazem ręki. Policjanci z bełchatowskiej drogówki do czasu przyjazdu udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Obok kobiety stał jej partner. Oboje byli nietrzeźwi, mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponieważ 34-latek stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym i zachowywał się agresywnie został finalnie przewieziony do policyjnej celi, gdzie wytrzeźwiał. Piesza natomiast została zabrana do bełchatowskiego szpitala - relacjonują bełchatowscy policjanci. 

W rozmowie z kierującym uczestniczącym w zdarzeniu oraz innymi świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kobieta wtargnęła na jezdnie bezpośrednio pod koła bmw, w efekcie czego została potrącona.

- Przed zdarzeniem piesi poruszali się drogą, wielokrotnie stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący bmw oświadczył, że pomimo natychmiastowej reakcji, nie wyhamował i lewym lusterkiem uderzył w pieszą - dodają funkcjonariusze.

Na kanwie tego zdarzenia policjanci apelują również do pieszych o trzeźwość na drodze i zadbanie o swoją widoczność.

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z twojej okolicy.

Sonda
Czy Twoim zdaniem polskie drogi są bezpieczne?
Małopolska policja rozbiła siatkę dilerów narkotykowych. Siedem osób zatrzymano w Krakowie i Brzesku