Komunikacyjny paraliż. Protest rolników na A1 odczuwa też Bełchatów

i

Autor: KPP Bełchatów

Komunikacyjny paraliż. Protest rolników na A1 odczuwa też Bełchatów

2024-02-20 15:56

Blokady rolników w Łódzkiem coraz bardziej dają się we znaki kierowcom. Tak jest między innymi w Bełchatowie. Po tym, jak rolnicy rozpoczęli protest na A1 koło Piotrkowa Trybunalskiego, skutki blokad odczuwają też bełchatowianie. W kilku miejscach ruchem kierowali funkcjonariusze.

Policja apeluje do mieszkańców Bełchatowa o ostrożność i omijanie w miarę możliwości niektórych ulic w mieście. To w związku z protestami piotrkowskich rolników na A1. Blokady generują spore utrudnienia w ruchu - dotyczy to powiatu bełchatowskiego, jak i samego Bełchatowa.

Tak jest na przykład na skrzyżowaniu ulic Czaplinieckiej i Włókniarzy. Aspirant sztabowy Jarosław Popławski, naczelnik bełchatowskiej drogówki przyznaje, że sygnalizacja świetlna w tych okolicznościach i przy takim natężeniu ruchu po prostu nie nadąża. Patrol pojawił się też na DW 484 od strony Grocholic. Ma to związek z powrotami z dwóch największych zakładów w regionie - kopalni i elekttowni. 

Przypomnijmy, protest prowadzony jest od dziś, od godziny 10.00 i jest planowany do najbliższego czwartku, 22 lutego do godziny 10.00. Tak więc przez najbliższe dni możemy się spodziewać poważnego natężenia samochodów, również ciężarowych, na terenie Bełchatowa.

- W związku z tą sytuacją ruch z autostrady A1 od węzła Kamieńsk do węzła Łódź Górna kierowany jest na drogi lokalne, w przeważającej części prowadzony jest przez teren powiatu bełchatowskiego oraz sam Bełchatów drogami wojewódzki 484 i 485. Tym samym na ternie Bełchatowa będą występować bardzo duże utrudnienia w ruchu. Prosimy kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości jak najmniejsze korzystanie z ulic: Pabianickiej, Czaplinieckiej, al. Włókniarzy i al Wyszyńskiego - apeluje asp. sztab. Jarosław Popławki naczelnik bełchatowskiej drogówki.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Kupujesz mięso na targu?
Tak baluje Foremniak