skra hala

i

Autor: PGE Skra Bełchatów

Koronawirus dopadł też bełchatowskich siatkarzy. 7 zakażeń w PGE Skrze

2020-10-26 14:47

Koronawirus w PGE Skrze Bełchatów. Zakażonych jest 7 siatkarzy i członków sztabu szkoleniowego. Reszta skierowana została na kwarantannę.

Jak poinformował bełchatowski klub, przed piątkowym popołudniowym treningiem kilku siatkarzy oraz członków sztabu szkoleniowego zgłosiło niepokojące objawy, które nawiązywały do symptomów obecności koronawirusa, w tym podwyższona temperatura, ból głowy, brak smaku i węchu. Osoby, które czuły się gorzej, niezwłocznie zostały skierowane na testy na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Taka sytuacja miała już miejsce wcześniej. Klub skierował dwóch graczy na testy, które dały wynik negatywny. Tym razem było inaczej.

Po otrzymaniu wyników okazało się, że w siedmiu przypadkach wynik był pozytywny. Te osoby zostały odizolowane od grupy, a reszta drużyny i sztabu została poddana kwarantannie. Osoby zakażone na razie czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie. osób zakażonych.

- Mimo że nasi siatkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu stosowali się do wszelkich zaleceń oraz profilaktyki związanej z unikaniem sytuacji, w których mogłoby dojść do zakażenia koronawirusem, problem ostatecznie nas nie ominął. To tylko pokazuje, jak wielka jest skala rozprzestrzeniania się COVID-19. Do sprawy podeszliśmy z największą powagą i liczymy, że osoby zakażone przejdą chorobę łagodnie i jak najszybciej wznowimy treningi oraz mecze. Wrócimy silniejsi! - mówi prezes bełchatowskiego klubu Konrad Piechocki.

Wszystko wskazuje na to, że najbliższy mecz PGE Skry ze Ślepskiem Malow Suwałki, który był zaplanowany na 31 października, odbędzie się w innym terminie.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce powinien być nowy lockdown?
Protest branży gastronomicznej w Poznaniu