bełchatów. mzk

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

Koronawirus: Mycie i odkażanie autobusów MZK

2020-03-17 16:44

Dokładna dezynfekcja, dodatkowe czyszczenie pojazdów, wydzielone strefy zabezpieczające kierowców czy wietrzenie emzetek po każdym kursie - to wszystko dla bezpieczeństwa pasażerów. Taka profilaktyka wprowadzona została w miejskiej komunikacji w Bełchatowie.

By zminimalizować zagrożenie zakażenia koronawirusem, każdy z pojazdów jest codziennie dokładnie dezynfekowany. Dotyczy to przede wszystkim powierzchni najbardziej narażonych na kontakt. Chodzi głównie o poręcze, uchwyty, siedzenia oraz przyciski do otwierania drzwi. Na tym nie koniec. Aby chronić kierowców, w każdym pojeździe pojawiły się tzw. strefy wydzielone. Przednie drzwi są zamknięte, a kierowcę od pasażerów oddziela dodatkowo taśma umieszczona za pierwszymi rzędami siedzeń.

- Robimy to wszystko w trosce o naszych pasażerów. Uważamy, że w tej sytuacji najważniejsza jest profilaktyka. Dlatego też w naszych autobusach umieściliśmy również plakaty z informacjami, jak chronić się przez zakażeniem – mówi Jacenty Łasek, kierownik ds. eksploatacji w MZK Bełchatów.

Na czas przerwy w zajęciach szkolnych Miejski Zakład Komunikacji zawiesza kursowanie linii nr 7, a także dwóch kursów linii nr 5:
- z ulicy Przemysłowej o godz. 16.06
- z ulicy Czyżewskiego o godz. 16.50