Koronawirus znów uderza w oświatę. Szkoła w Szczercowie całkowicie przechodzi na nauczanie zdalne

i

Autor: Pixabay

Koronawirus znów uderza w oświatę. Szkoła w Szczercowie całkowicie przechodzi na nauczanie zdalne

2022-01-21 14:05

Do szkolnych ławek wrócą dopiero w marcu. Mowa o uczniach z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie. To pierwsza szkoła w powiecie bełchatowskim, która całkowicie przechodzi na nauczanie zdalne. Powód? Koronawirus i zamieszanie, jakie tworzą kolejne przypadki zachorowań.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 665 nowych zachorowaniach na Covid-19. To nowy rekord w kraju.

Wzrost zakażeń zaczynają też odczuwać szkoły, w których coraz więcej uczniów i nauczycieli trafia na izolację i kwarantannę. Dziś okazało się, że jedna ze szkół w naszym regionie przechodzi na nauczanie zdalne. 

Mowa o Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie. W związku z coraz większą liczbą zakażeń wśród uczniów i nauczycieli, dyrekcja placówki zwróciła się z prośbą o zmianie trybu nauczania na zdalny. Lekcje online mają tam obowiązywać od 21 stycznia do 11 lutego.  

- Dziś 9 klas przechodzi na naukę zdalną ze względu na kwarantannę. W pozostałych oddziałach frekwencja jest na poziomie ok. 50% i ciągle zwalniają się nowi uczniowie, którzy czują się niedysponowani. W związku z tym dyrektor szkoły podjęła decyzję, aby przejść na nauczanie zdalne i tę sytuację unormować - mówi Teresa Rosiak, kierownik referatu oświaty w gminie Szczerców, która jest organem prowadzącym szkołę.

Uczniowie tej placówki mają wrócić do szkolnych ławek tuż po feriach, które w Łódzkiem startują w połowie lutego. 

Pozostałe szkoły w tej gminie pracują normalnie, choć sytuacja jest daleka od ideału. Nie ma placówki w której część uczniów nie musiałaby się uczyć w trybie zdalnym. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy nauka zdalna powinna zostać przywrócona?
Nowy singiel Lanberry to dopiero początek!