Koszmarny wypadek w Elektrowni Bełchatów. Pracownik stracił rękę

i

Autor: RR

Koszmarny wypadek w Elektrowni Bełchatów. Pracownik stracił rękę

2022-04-01 16:20

Policja i inspekcja pracy wyjaśniają okoliczności makabrycznego wypadku do którego doszło w Elektrowni Bełchatów. Według nieoficjalnych informacji, maszyna wyrwała mężczyźnie rękę. Śmigłowiec LPR przetransportował poszkodowanego do centrum transplantologii w Trzebnicy.

Do ciężkiego w skutkach wypadku przy pracy jednego z pracowników zakładu doszło w środę, 30 marca w Elektrowni Bełchatów. Informację potwierdziła spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do której należy bełchatowska elektrownia. 

- Wypadek miał miejsce podczas wykonywania czynności służbowych przy jednej z pracujących maszyn. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Bełchatowie skąd śmigłowiec LPR przetransportował go do centrum transplantologii w Trzebnicy. Miejsce wypadku zostało zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie - powiedziała rzecznik spółki Sandra Apanasionek. 

Trwa wyjaśnianie okoliczności tego wypadku. O zaistniałym zdarzeniu poinformowano inspekcję pracy oraz policję. Zgodnie z obowiązującymi w spółce procedurami, sprawą zajmie się też służby wewnętrzne oddziału. 

Z nieoficjalnych źródeł udało nam się ustalić, że poszkodowany pracownik jest już po operacji przyszycia ręki. Mężczyzna jest przytomny. 

Zabieg przeprowadzili specjaliści z poddziału Replantacji Kończyn, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki w szpitalu im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. Od lat słyną ze spektakularnych osiągnięć w tej dziedzinie.   

Chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Wymieniłeś już opony na letnie?
Jechał busem prosto na niego, a na moście nie było już miejsca. Przerażające nagranie