Koszmarny wypadek w Kolonii Rusiec. 50-latek zginął na miejscu

i

Autor: KPP Bełchatów

Koszmarny wypadek w Kolonii Rusiec. Kierowca zjechał wprost pod ciężarówkę. 50-latek zginął na miejscu

2021-06-02 12:50

Policja w Bełchatowie pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Kolonia Rusiec w powiecie bełchatowskim. Zginął 50-letni kierujący oplem corsa, a kilka osób zostało rannych.

Do tego koszmarnego zdarzenia doszło 1 czerwca ok godz. 17 w miejscowości Kolonia Rusiec. Policja ustaliła, że jadący oplem 50-letni mieszkaniec gminy Rusiec z niewiadomych jak dotąd przyczyn, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę.

- Kierujący scanią próbował uniknąć uderzenia, jednak doszło do "czołówki". Następnie opel powrócił na swój pas ruchu, gdzie uderzył tyłem w przód poruszającego się w kierunku Wielunia, volkswagena bora. Na miejscu przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 25-letni mężczyzna - kierujący scanią oraz 23-letnia kobieta – kierująca volkswagenem byli trzeźwi. W wyniku zderzenia kierujący oplem 50-latek poniósł śmierć na miejscu, natomiast trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca zdarzenia, a obecnie pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku.

Policja po raz kolejny apeluje, aby na drodze zachować rozwagę i ostrożność.

Sonda
Czy wakacje nauczycieli powinny być krótsze?
Skandal po meczu Polska-Rosja. To nie powinno się wydarzyć