Krzyk kasjerki i natychmiastowa reakcja policjanta po służbie. Co się stało w markecie w Bełchatowie?

i

Autor: KPP Bełchatów

Krzyk kasjerki i natychmiastowa reakcja policjanta po służbie. Co się stało w markecie w Bełchatowie?

2023-06-06 14:45

Ukradł kapsułki do prania, teraz grozi mu do 5 lat więzienia. Mowa o 46-letnim złodzieju, który wpadł w jednym z bełchatowskich marketów. Jego plan się nie powiódł, bo w tym samym czasie na zakupach był policjant w czasie wolnym od służby.

Policjant z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego bełchatowskiej policji jest najlepszym przykładem tego, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. 2 czerwca w samo południe funkcjonariusz, który był w czasie wolnym od służby, wszedł do jednego z bełchatowskich marketów na zakupy. Już w samym wejściu do sklepu usłyszał krzyk kasjerki.

- Okazało się, że nieuczciwy klient przeszedł przez linię kas, nie płacąc za artykuły. Niósł ze sobą dwie reklamówki wypełnione towarem. Amator cudzej własności nie reagował na wołanie, szybkim krokiem oddalał się ze sklepu. W tej sytuacji policjant natychmiast zareagował. Pobiegł za uciekinierem, ujął złodzieja i wezwał na miejsce patrol policji. Sprawca zachowywał się arogancko i próbował ucieczki. Okazało się, że zatrzymany 46-latek ukradł 7 opakowań kapsułek do zmywarki - relacjonują mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Finalnie towar wartości blisko 600 złotych wrócił na półki sklepowe, a podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają, czy podejrzany nie brał udziału w innych przestępstwach. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował podejrzanego. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy osoba, która zdewastowała groby powinna zostać surowo ukarana?
Przez 5 miesięcy wielkopolscy policjanci używają drona. Pokazali nagrania